آیا می‌دانید طراحی وب سایت (Web Design) برای کسب‌و‌کار شما چه اهمیتی دارد؟ چرا نیاز به طراحی وب سایت داریم؟ چه شرکتی را برای طراحی وب سایت انتخاب کنیم؟ و عدم انتخاب درست شرکت طراحی وب سایت می‌تواند چه صدمه‌ای به کسب‌وکار ما بزند؟ اگر شما هم سوالات این‌چنینی درباره طراحی وب سایت کسب‌و‌کار خود دارید با ما همراه باشید تا پاسخ آنها را بیابیم.

طراحی وب سایت وردپرس در دنیای کسب‌وکارهای امروز بسیار رونق گرفته است. در دنیای تجارت امروز که همه رقابتی تنگاتنگی باهم دارند، تجارتی موفق خواهد شد که به بهترین و ساده‌ترین نحو به مشتری نمایش داده شود و مشتری آن را برای همیشه به خاطر داشته باشد، تا در صورت لزوم به سراغ آن برود. چاره کار این قبیل کسب‌وکارها بی‌شک آنلاین شدن است.

دنیای مجازی، دنیایی بسیار گسترده‌ای شده که همه از بزرگ و کوچک در آن حضور فعال دارند، شبکه‌های اجتماعی، انواع سایت‌ها و حتی پیام‌رسان‌ها مکانی است که یک کاربر زمان خود را در آن سپری می‌کند؛ بنابراین حضور هر کسب‌وکاری در این فضا به معنای قرار گرفتن در دید مشتری است که می‌تواند شانس فروش خود را چندین برابر ‌کند. اینجاست که لزوم داشتن سایت و طراحی وب سایت برای هر کسب‌و‌کار مشخص می‌شود.

 اگر شما به طراحی وب سایت در مشهد یا هر نقطه از ایران نیاز دارید ما در کنار شما هستیم تا به راحتی بتوانید به هر آنچه برای تجارت خود در نظر دارید برسید.

طراحی سایت چیست - سپنتام

طراحی وب سایت چیست؟

اگر در نظر دارید که یک طراحی وب سایت ارزان برای کسب‌وکار خود داشته باشید لازم است قبل از آن با مفاهیم طراحی وب سایت، طراحی وب سایت وردپرس، طراحی سایت مشهد بیشتر آشنا شوید.

طراحی وب سایت ارزان به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که طی آن یک وب‌سایت در بستر آنلاین وب برای کاربران نمایان می‌شود. یک وبسایت شامل چندین جنبه مختلف می‌شود، ازجمله طرح‌بندی صفحات وب، تولیدمحتوا و طراحی گرافیکی. درحالی‌ که اصطلاحات طراحی وب و توسعه وب اغلب به جای یکدیگر استفاده می‌شوند، طراحی وب ازنظر فنی زیرمجموعه‌ای از دسته وسیع توسعه وب است.

نحوه طراحی وب‌سایت

وب‌سایت‌ها با استفاده از یک زبان نشانه گذاری به نام HTML ایجاد می‌شوند. طراحان وب صفحات وب را به وسیله تگ‌های HTML ایجاد می‌کنند که محتوا و فراداده هر صفحه را مشخص می‌کند. چیدمان و ظاهر عناصر درون یک صفحه وب معمولاً با استفاده از CSS یا شیوه‌های آبشاری متناوب تعریف می‌شود؛ بنابراین، اکثر وب‌سایت‌ها شامل ترکیبی از HTML و CSS هستند که نحوه ظاهر شدن هر صفحه در یک مرورگر را مشخص می‌کند.

یکی دیگر از روش‌های محبوب طراحی وب‌سایت‌ها استفاده از سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس یا جوملا است. این خدمات قالب‌های مختلف وب‌سایت را ارائه می‌دهند که می‌تواند به عنوان نقطه شروع برای وب‌سایت و طراحی وب سایت مشهد مورد استفاده قرار گیرد. سپس وبمستران می‌توانند محتوا را اضافه کرده و طرح را با استفاده از یک رابط مبتنی در بستر وب سفارشی کنند.

درحالی‌که از HTML و CSS برای طراحی ظاهر وب‌سایت استفاده می‌شود، تصاویر باید جداگانه ایجاد شوند؛ بنابراین، طراحی گرافیک ممکن است با طراحی وب همپوشانی داشته باشد، زیرا طراحان گرافیک اغلب تصاویری را برای استفاده در وب ایجاد می‌کنند. برخی از برنامه‌های گرافیکی مانند Adobe Photoshop دارای گزینه “ذخیره برای وب” هستند که راهی آسان برای خروجی گرفتن تصاویر با فرمت بهینه شده برای انتشار وب فراهم می‌کند.

طراحی سایت وردپرس - سپنتام

طراحی وب سایت وردپرس یا طراحی سایت کدنویسی؟

بالاتر گفتیم که دو روش برای طراحی وب سایت ارزان وجود دارد. یکی روش کدنویسی که با استفاده از انواع روش‌های کدنویسی و زبان‌های برنامه‌نویسی سمت کاربر و سمت سرور ایجاد می‌شود؛ و دیگر طراحی وب سایت وردپرس که معمولاً روشی بهتر، آسان‌تر و سریع‌تر است و حتی افرادی که دانش کدنویسی هم ندارند می‌توانند یک سایت وردپرسی داشته باشند. شرکت‌های طراحی وب سایت با ارائه خدمات طراحی وب سایت وردپرس می‌توانند با کمترین هزینه بهترین کیفیت را برای شما ارائه دهند و سایت شما را با قیمتی با صرفه‌تر برای شما طراحی کنند.

طراحی وب سایت چه کمکی به کسب‌وکار شما می‌کند؟

وقتی صحبت از برجسته‌سازی حضور آنلاین شما می‌شود، نکات زیادی وجود دارد که حائز اهمیت است و باید به آن‌ها توجه کرد. اساساً، حضور آنلاین شما فقط با ایجاد یک وب‌سایت اساسی برای تجارت و یا شرکت شما خاتمه نمی‌یابد.

اگر نگوییم همه ولی اکثر وب‌سایت‌ها، با استفاده از تاکتیک‌های مناسب SEO و تغذیه مداوم آن با عناصر مناسب، با تلاش‌های بازاریابی آنلاین مدیران خود در تجارت خود موفق شده‌اند. فضای آنلاین ممکن است نتایج مثبت آنی را برای کسب‌وکار شما فراهم نکند، اما در زمان مناسب، مطمئناً نتایج قابل توجهی به همراه خواهد داشت.

طراحی سایت ارزان - سپنتام

طراحی وب سایت ارزان امکان پذیر است؟

عوامل متعددی وجود دارد که منجر به حضور موفق آنلاین می‌شود. روش‌های مختلفی برای بررسی وضعیت وب‌سایت شما نیز وجود دارد؛ اما قبل از ادامه کار، اجازه دهید ابتدا بر یکی از اساسی‌ترین عناصر تشکیل‌دهنده هویت آنلاین شما یعنی طراحی وب‌سایت تمرکز کنیم که بسیار مهم است.

طراحی وب‌سایت شما می‌تواند مشاغلی را که سعی در ارائه آن دارید ایجاد کند یا از بین ببرد. این درواقع در نحوه نگاه مخاطب هدف شما به کسب‌وکار یا شرکت شما متفاوت است و آن‌ها را به ‌طور بالقوه به مشتریان شما تبدیل می‌کند. به‌ این ‌ترتیب، توسعه طراحی وب سایت مشهد که دارای رابط کاربری چشمگیر باشد، نرخ تبدیل بسیار بهتری را به دنبال دارد که منجر به درآمد بیشتر کسب‌وکار در شهر مشهد و حتی شهرها و کشورهای دیگر می‌شود.

انواع سایت

دنیای اینترنت پر از وب‌سایت‌های مختلف از همه نوع و با کاربردهای مختلف و با امکاناتی برای شرایط مختلف که جهت طیف خاصی از مخاطبین طراحی و پیاده‌سازی می‌شود. برای این‌که بدانید کدام نوع سایت برای شما متناسب است لازم می‌دانیم تا با انواع سایت‌ها، کاربردهای هر کدام، ابزارها و امکانات آشنا شده و در نهایت تصمیم درست را برای سفارش طراحی وب سایت بدهید.

سایت فروشگاهی

سایت فروشگاهی یا همان فروشگاه اینترنتی، درواقع سایتی می‌باشد که دارای امکان خرید کالا و یا خدمات است و مشتری می‌تواند به‌ صورت آنلاین و یا روش‌های دیگر هزینه مربوط به کالا و یا خدمات انتخابی خود را پرداخت کند.

وقتی صحبت از یک سایت فروشگاهی می‌شود، بحث طراحی، عملکرد و ویژگی‌ها نقش مهمی را در آن ایفا می‌کند؛ اما کدام ویژگی تجارت الکترونیک برای موفقیت شما مهم‌تر است و کدام سیستم‌عامل تجارت الکترونیک می‌تواند به شما در رسیدن به اهداف شما کمک کند؟

اگر شما دارای مشاغل آنلاین باشید و دارای یک سایت فروشگاهی باشید بی شک این سایت باید دارای ویژگی‌هایی باشد تا بتوان از آن به نحو احسن بهره‌برداری کرد.

موفقیت بسیاری از وب‌سایت‌ها بر اساس محصولات ارائه شده و میزان بازاریابی وب‌سایت، ویژگی‌های وب‌سایت، مشتری و صاحب وب‌سایت تعیین می‌شود. به‌عنوان یک صاحب کسب‌وکار، داشتن ابزارهایی برای مدیریت وب‌سایت شما و تناسب ویژگی‌های اداری با فرایندهای تجاری شما ضروری است.

اگر شرایط پرداخت را به مشتری خود ارائه می‌دهید، باید مطمئن باشید که بستری که استفاده می‌کنید به شما این امکان را می‌دهد تا امنیت حساب مشتری را تأمین کنید. قبل از ورود به یک پروژه تجارت الکترونیک، در مورد ویژگی‌های موردنیاز به‌دقت فکر کنید، در غیر این صورت بعداً پشیمان خواهید شد.

طراحی سایت فروشگاهی - سپنتامحتما بخوانید: طراحی سایت فروشگاهی

سایت شرکتی

وب سایتی است که برای نمایندگی رسمی یک نام تجاری در اینترنت استفاده می‌شود و اغلب به‌ عنوان صفحه اصلی برای محتوای تبلیغاتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. وب‌سایت شرکتی در واقع فراتر از یک حضور صرفاً توصیفی، در صورت ارائه گزینه‌ای برای خرید یک فرصت تجاری را نشان می‌دهد.

وبسایت شرکتی در حالت ایده آل باید به عنوان وسیله‌ای برای برقراری ارتباط با مشتریان یا سایر بازدیدکنندگان بهینه شود، که به ‌موجب آن اطلاعات مربوط به محصولات در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. همچنین به این وسیله می‌توان خدمات یک شرکت را معرفی کرد و با ارائه یک محتوای ارزشمند سایت را به‌روز نگاه داشت و یا با ارائه پیشنهادات شگفت‌انگیز وفاداری مشتری را بیشتر کرد.

طراحی سایت خبری - سپنتام

سایت خبری و وبلاگ

یک سایت خبری یا وبلاگ در واقع یک سایت محتوا محور است که شاید ساده‌ترین نوع طراحی وب سایت ارزان باشد. یک وبلاگ به‌طور مرتب مقالات، عکس‌ها و ویدئوها را به‌روز می‌کند. وبلاگ‌ها در مقایسه با مجلات، با محتوای شخصی و معمولی شروع به کار کردند؛ اما اکنون بسیار عادی است که مارک‌ها و مشاغل اصلی وبلاگ خود را داشته باشند. افزودن محتوای تخصصی اعتبار کلی یک شرکت یا یک فرد را بهبود می‌بخشد. وبلاگ‌ها همچنین مطالبی را برای پست‌های رسانه‌های اجتماعی و کمپین‌های ایمیل ارائه می‌دهند. وب سایت‌های خبری نیز معمولا ظاهری شبیه به روزنامه‌ دارند. اکثر آن‌ها از قالب‌های پیچیده و شلوغی استفاده کرده تا بتوانند در صفحه اصلی خود تمام اخبار را نمایش دهند.

وسایت‌های شخصی

اگر یک کارجو باشید قطعاً اهمیت داشتن یک رزومه قوی را درک کرده‌اید. رزومه‌ای که قرار است در میان میلیون‌ها رزومه نظر کارفرما را جلب کند؛ بنابراین باید رزومه‌ای داشته باشید تا از بقیه متمایز باشید. اگر قرار باشد فکرتان به سمت پی‌دی‌اف و طراحی با فتوشاپ و ایندیزاین برود باید بگوییم که ممکن است یک پله شاید هم چندین پله عقب بیفتید.

داشتن یک وب‌سایت شخصی به صورت اختصاصی فقط برای خود شما بسیار هیجان‌انگیز است. فکر کنید که برای کارفرما به‌جای پی‌دی‌اف یک آدرس سایت شخصی همراه با یک ایمیل اختصاصی می‌فرستید. شک نکنید که کارفرما نمی‌تواند از نام شما رد شود و شما را به عنوان یک نیروی متخصص انتخاب می‌کند حتی اگر مهارت و یا تجربه کافی هم نداشته باشید.

وقتی قرار است با مدیران سرسخت بخش استخدام یک شرکت یا سازمان طرف باشید نباید ضعیف جلوه کنید. هرچند که امروزه شبکه‌های اجتماعی جایگاه خاصی در کاریابی و استخدام دارند ولی جای وب‌سایت اختصاصی را نمی‌گیرند.

یک وب‌سایت اختصاصی درواقع یک وب‌سایت می‌باشد که دارای چندین بخش ازجمله معرفی، نمونه کار، اطلاعات تماس و احیاناً بخش وبلاگ است. درواقع یک وب‌سایت شخصی و یا اختصاصی می‌تواند شامل چندین ابزار مهم باشد که خود می‌تواند یک وب‌سایت را از حالت معمولی به حرفه ای تبدیل کند.

وب‌سایت‌های پورتفولیو

پورتفولیو به معنای نمونه کار است. ارائه نمونه کار برای برخی از مشاغل و اشخاص بسیار ضروری بوده و از موارد مهم مشاغل آن‌ها به حساب می‌آید. اشخاصی با رشته‌های معماری، ارتباطات تصویری و مشاغلی از این‌ دست نیاز است تا مجموعه‌ی کارها، پروژه‌ها و طرح‌های خود را در قالب پروتفولیو به کارفرما و یا دانشگاه محل تحصیل خود عرضه کنند.

یک وب‌سایتِ نمونه کار به متخصصان خلاق مکانی برای نمایش بهترین آثار خود می‌دهد. این برای هنرمندان، نویسندگان، طراحان، فیلم‌سازان، مبل‌سازان و… مناسب است.

هنگام ایجاد نمونه کارها، نیازی به افزودن تک پروژه‌ای که تابه‌حال روی آن کار کرده‌اید نیست. در عوض، بر ایجاد دسته‌بندی اقلام و برجسته کردن بهترین آثار از هر دسته تمرکز کنید. یک وب‌سایت نمونه کار طبیعتاً کمی خلاق‌تر می‌باشد، بنابراین این مکان برای آزمایش طرح‌های منحصربه‌فرد و افزودن ویژگی‌های جالب است.

سایت شرکتی

سایت‌هایی که دارای محتوای تبلیغاتی هستند و در واقع نماینده رسمی یک نام تجاری می‌باشند به وب‌سایت‌های شرکتی معروف شده‌اند. یک وب‌سایت شرکتی صرف ‌نظر از یک حضور توصیفی، ابزار خوبی برای ایجاد یک فرصت تجاری خواهد بود؛ و بهترین حالت ایده آل برای برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه و ثابت است.

طراحی سایت شخصی - سپنتام

وب‌سایت اختصاصی

طراحی وب سایت اختصاصی به این معنی است که هر کسب‌وکار با توجه به نیازهای خود یک سایت مجزا با تمامی ابزارها و یا ظاهراختصاصی برای تجارت خود داشته باشد.

طراحی وب سایت اختصاصی مشهد برای کسب‌وکارهایی که به دنبال یک بستر آنلاین و منحصربه‌فرد هستند می‌تواند گزینه ایده‌آلی باشد. به عبارت دیگر شما با یک تیم اختصاص طراحی وبسایت می‌توانید هر آنچه برای تجارت خود نیاز دارید را کسب کنید. از انواع پلاگین‌های اختصاصی که برای کسب‌وکار خود نیاز دارید گرفته تا یک تم اختصاصی، همه این موارد توسط یک طراحی سایت اختصاصیِ اصولی قابل پیاده سازی است.

هزینه طراحی وب سایت چقدر است؟

قطعاً بعد از این همه توضیح در مورد انواع وب‌سایت، ممکن است برای سفارش طراحی سایت تصمیم گرفته باشید و اینک در پی یافتن تعرفه و نرخ‌های طراحی سایت (Web Design) باشید. به‌عبارت ‌دیگر سؤال شما در این بخش این خواهد بود که هزینه طراحی سایت چقدر است؟

خب البته فاکتور هزینه در تصمیم‌گیری، بسیار حائز اهمیت است ولی نباید تصمیم نهایی شما را تحت‌الشعاع قرار دهد. چرا که داشتن یک سایت قوی با یک هزینه مناسب در واقع یک سرمایه طولانی ‌مدت برای کسب‌وکار و شخص شماست.

موارد متفاوتی در مبحث هزینه طراحی وب سایت دخیل هستند. اینکه تجارت شما چیست؟ برای کسب‌وکارتان نیاز به چه نوع سایتی دارید؟ این سایت باید چه هاست و دامنه‌ای داشته باشد؟ سایت شما باید دارای چه ویژگی‌هایی باشد؟ چه امکانات و ابزاری برای سایت نیاز دارید؟ ظاهر سایت شما چطور باید باشد؟ نیاز به پشتیبانی فنی و محتوایی و … دارید یا خیر؟ جواب این سؤالات و بسیاری از سؤالات دیگر مشخص می‌کند که هزینه طراحی وب سایت شما چقدر است.

ویژگی‌های طراحی وب سایت مشهد

چگونه می‌توانید بفهمید که طراحی وب خوبی دارید؟ برای تکمیل یک وب‌سایت نیاز به ترکیبی از عوامل متعدد خواهد بود و ترکیبات با توجه به نیازهای خاص یک تجارت خاص بسیار متفاوت است. با توجه به چنین تغییراتی، نمی‌توان گفت که آیا واقعاً یک وب‌سایت از نظر طراحی وب بهتر و مؤثرتر از سایت دیگر است یا خیر. یک آزمایش این است که آیا به اهداف موردنظر می‌رسد یا خیر.

طراحی سایت در مشهد

متغیرها و ویژگی‌ها و عوامل مختلفی وجود دارد که صرف‌نظر از نوع کسب‌وکار یا صنعت هر شرکتی در واقع ابزاری برای اندازه‌گیری آن‌ها است.

در ادامه مهم‌ترین ویژگی‌های طراحی وب‌سایت خوب که باید به آن‌ها توجه داشته باشید آورده شده است. این ویژگی‌ها برای هر وب‌سایت کاملاً ضروری می‌باشد تا نتایج شگفت‌انگیزی را که بازدیدکنندگان و صاحبان سایت انتظار دارند ارائه دهد.

محتوا با کیفیت - سپنتام

توجه به محتوای با کیفیت در سایت

بحث طراحی وب‌سایت و تولید محتوا و بهینه‌سازی باهم پیوسته و عجین هستند. اولین موردی که یک کاربر را به یک وب‌سایت می‌کشاند محتوای با کیفیت آن است. مردم هر روز به اطلاعات نیاز دارند و معمولاً به دنبال اطلاعات سریع و قابل ‌اعتماد هستند. مهم نیست چه نوع سایتی دارید، سایت سرگرمی، آموزشی، خبری، خدماتی و یا فروشگاهی محتوای مفید در هر وب‌سایتی برای دیده شدن ضروری است، به‌ خصوص اگر سئو بخشی از استراتژی جامع بازاریابی وب‌سایت باشد.

برای وب‌سایت‌های تجاری، محتوا باید شامل اطلاعات مهمی باشد و به اشکال و جنبه‌های متفاوت مربوط به تجارت ارائه شود. به‌ عنوان‌ مثال، سایت‌های فروشگاهی به تصاویر با کیفیت بالا از محصولات خود احتیاج دارند، در حالی‌ که شرکت‌های مشاوره بیشتر به برجسته کردن توصیفات مشتریان تمایل دارند. بهترین روش برای اکثر متخصصان بهینه‌سازی موتورهای جستجو این می‌باشد که اطمینان حاصل کنید که مرتبط‌ترین محتوا در صفحات وب برجسته است.

رابط کاربری ساده و کاربرپسند

طراحی وب سایت وردپرس و یا اصلاً هر نوع سایت دیگری، باید دارای یک رابط کاربری کاربرپسند باشد که به بازدیدکنندگان اجازه می‌دهد اطلاعات موردنیاز را به سرعت پیدا کنند. پیوندهای مهم باید به راحتی پیدا شوند و منطقی، ساده و شامل برچسب‌های قابل‌فهم باشند. فراخوان برای اقدام در نقاط قابل‌مشاهده در طرح رابط کاربری قرار می‌گیرد. اگر محتوا زیاد باشد، یک کادر جستجو پیشنهاد می‌شود تا دسترسی سریع‌تر به صفحات خاص در یک وب‌سایت سریع‌تر شود.

استفاده صحیح از تصاویر در طراحی وب

استفاده از تصاویر برای جذب سریع بیننده به محتوا مهم است، اما پیدا کردن تعادل بین متن و تعداد زیادی از گرافیک‌ها در طراحی وب مهم‌تر است. با اطمینان از اینکه همه تصاویر به موضوع سایت مربوط می‌شوند، می‌توانید این کار را انجام دهید. همچنین ایده بسیار خوبی است که میزان تصاویر بصری در هر صفحه را محدود کنید. یک دستورالعمل ساده این است که فقط از یک عکس بزرگ یا چند عکس کوچک‌تر استفاده کنید که مکمل پاراگراف کوتاه یا متن بولت شده باشد.

وسوسه‌انگیز خواهد بود که تا آنجا که ممکن است اطلاعات بیشتری را در صفحه اصلی اضافه کنید، اما این می‌تواند به‌ راحتی بیننده را گیج یا تحت تأثیر قرار دهد. شاید بتوان به صفحه اصلی به‌عنوان جلد مجله نگاه کرد، جایی که خواننده با محتوایی که در داخل آن پیدا می‌کند آشنا می‌شود. متن باید به نکات مهم مختصر، یک پاراگراف کوتاه یا مجموعه‌ای از گزینه‌های منو محور محدود شود که به خواننده اجازه می‌دهد هنگام بررسی عمیق‌تر در طراحی وب‌سایت، تصمیم بگیرد که در کدام دسته از اطلاعات جستجو کند. با استفاده از این رویکرد به بازدید کنندگان اطلاع داده می‌شود که هنگام ورود به سایت شما دقیقاً همان چیزی را که به دنبال آن بوده‌اند، یافته‌اند.

شبکه های اجتماعی - سپنتام

کدام یک بهتر است وبسایت یا شبکه‌های اجتماعی؟

اصولا پاسخ به این سوال کمی مشکل است پس با ذکر یک مثال به این سوال پاسخ خواهیم داد. به نظر شما دوچرخه بهتر است یا هواپیما؟ پاسخ به این سوال می‌تواند بسیار متفاوت باشد چون هرکس از زاویه دید خود به آن نگاه می‌کند. شاید از دید یک ورزشکار یا کسی که فاصله محل زندگی با محیط کارش نزدیک است دوچرخه انتخاب بهتری باشد و برای کسی که دائم در حال سفر به نقاط مختلف جهان است هواپیما انتخاب ایده آلی باشد. پس پاسخ هر شخص به این سوال با توجه به شرایطش متفاوت خواهد بود.

پاسخ به اینکه شبکه اجتماعی بهتر است یا وبسایت هم همینگونه خواهد بود هر کدام مزایا و معایبی دارند که به آن خواهیم پرداخت. اصولا شبکه‌های اجتماعی در حال تغییر هستند و مخاطبان این شبکه‌ها پس از ورود یک شبکه اجتماعی بهتر به شبکه جدید نقل مکان می‌کنند پس این احتمال همیشه وجود دارد که با ورود شبکه اجتماعی جدید و کوچ مخاطبان شما بخش عمده ای از کاربران خود را از دست بدهید. سال‌های پیش مخاطبان ایرانی فیس بوک بسیار بیشتر و فعال تر از امروز بودند اما امروزه شاهد حظور مخاطبان بیشتر در اینستاگرام هستیم. آیا این احتمال وجود ندارد که یک شبکه اجتماعی دیگر نظر مخاطبان را جلب کرده و کاربران اینستاگرام را به سمت خود بکشد؟ قطعاً این احتمال وجود دارد.

به سال‌های گذشته که برمی‌گردیم وب‌سایت‌ها نه‌تنها مخاطبان خود را از دست ندادند بلکه کاربران بسیار بیشتری را به سمت خود سوق داده‌اند که البته از نقش پیشرف موتورهای جستجو خصوصا گوگل نمی‌توان غافل شد. امکان برطرف کردن نیاز و رسیدن به پاسخ سوالات در بستر موتور‌های جستجو بسیار ساده تر و سریع تر از شبکه‌های اجتماعی می‌باشد، که این هم از مزیت دیگر وب‌سایت نسبت به شبکه‌های اجتماعی است. اصولا اطمینان کاربران به وب‌سایت‌ها به خصوص سایت‎‌های فروشگاهی با توجه به امکان اخذ مجوز‌های لازم و مشاهده این مجوزها توسط کاربر نسبت به شبکه‌های اجتماعی بیشتر است. امکان مقایسه محصولات و پرداخت در بستر سایت مزیت دیگری است که شبکه‌های اجتماعی در آن ضعف دارند. ولی در مجموع می‌توان گفت که شبکه‌های اجتماعی و وبسایت مکمل یکدیگرند و شما با استفاده از هر دو می‌توانید بخش خاصی از مخاطبان را به مشتریان خود تبدیل کنید.

چه نیازی به طراحی وب سایت داریم؟

از بهترین گزینه‌ها برای داشتن هویت آنلاین یک برند، شرکت و یا سازمان داشتن یک وب‌سایت با توجه به نیاز خود و مخاطبین آن است. یک طراحی سایت ارزان در واقع متشکل از فراهم آوری مجموعه از عوامل و عناصر و چینش درست این فاکتورها و در نهایت دستیابی به یک بستر عالی برای آشنا نمودن مشتری با کسب‌وکار، اشخاص و مجموعه‌ها و ایجاد ارتباط مؤثر برای پیشبرد اهداف تجاری و اجتماعی یک شرکت است.

شرکت طراحی سایت سپنتام

چرا سپنتام؟

در بخش‌های قبل گفتیم که سایت شما برای کسب‌وکار شما یک هویت آنلاین خواهد بود، پس نباید در مورد طراحی آن اهمال کنید و لازم است آن را به یک تیم متخصص و کار بلد بسپارید که در این کار تجربه و تبحر کافی دارند. در این راستا شرکت سپنتام، یک شرکت طراحی انواع سایت با دارا بودن کارشناسان باتجربه و کاربلد در تلاش است که هویت آنلاین تجارت‌ شما را به بهترین وجه ممکن در نظر مشتری نشان دهند تا به یک کسب‌وکار برای رونق و فروش بیشتر کمک کنند.