راهنمای کلاس مجازی

ارتباط شنیداری (صوتی)

محل قرارگیری آیکون میکروفن:

برای برقراری ارتباط شنیداری(صوتی) در کلاس مجازی سپنتام، همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، می‌توانید برای فعال سازی آن از قسمت بالای صفحه سمت چپ، بر روی آیکون میکروفون کلیک نمایید.

آیکون میکرفون موجود در تصویر بالا، نشان دهنده غیر فعال بودن میکرفون است.

زمانی که در زیر آیکون، خط سبز رنگی نشان داده شود، بدان معناست که میکرفون فعال شده است.

alt=

برای غیرفعال نمودن این ابزار کافیست مجدد بر روی آیکون آن کلیک نمایید. همچنین با استفاده از کلید سخت افزاری از روی دستگاه و یا میکرفون اکسترنال نیز می‌توانید غیر فعال سازی را انجام دهید.

فعال سازی میکروفن :

کاربرانی که نقش ارائه دهنده و اپراتور را در کلاس مجازی سپنتام داشته باشند، می‌توانند از حالات‌های مختلفی که در زیر بیان شده است استفاده نمایند. اگر نقش کاربر عادی را در کلاس مجازی داشته باشید، این گزینه برای شما نمایش داده نخواهد شد.

  • این گزینه به شما امکان فعال سازی میکرفون را در محیط کلاس مجازی می‌دهد.
  • زمانی که این گزینه را انتخاب کنید، کلاس مجازی امکان استفاده از میکرفون را از شما خواهد داشت، اما میکرفون برای شما غیر فعال خواهد شد.

فعال کردن امکان ارتباط صوتی برای سایر کاربران :

فعال سازی میکرفون برای سایر کاربران توسط اپراتور انجام می‌شود. برای فعال سازی از آیکون میکرفونی که مقابل اسم هر کاربر وجود دارد، می‌توان استفاده نمود.

به یاد داشته باشید، زمانی که اپراتور اجازه می‌دهد تا کاربر از میکرفون استفاده نماید، کاربر هم باید اجازه استفاده از میکرفون سیستم خود را برای کلاس مجازی سپنتام بدهد.

نکات مهم استفاده از میکروفن در کلاس مجازی :

دلایل عدم فعالسازی میکرفون با کلیک کردن بر روی آیکون میکرفون عبارتنداز:

  • عدم مجوز لازم مرورگر برای دسترسی به میکرفون
  • پایین بودن سرعت اینترنت از حد مجاز
  • وجود مشکل نصب سخت افزاری در میکرفون
  • عدم نصب درایورهای نرم افزاری میکرفون

بهتر است زمانی که نمی‌خواهید از میکرفون استفاده کنید، با کلیک بر روی آن، میکرفون را غیر فعال نمایید تا بدین صورت از پخش شدن صدای شما در اتاق کلاس مجازی سپنتام به طور ناخواسته جلوگیری شود و همچنین حجم ترافیک و افزایش پهنای باند مصرفی دیگر کاربران را کاهش دهید. لازم به ذکر است، برای برقراری ارتباط شنیداری با لپ تاپ، گوشی تلفن همراه و تبلت می‌توانید از میکرفون داخلی آن‌ها استفاده کنید. همچنین کیفیت صدا شما وابسته به کیفیت میکرفونی است که از آن استفاده می‌کنید. بنابراین برای کیفیت صدا بالا حتما از میکرفون‌های با کیفیت و هندزفری‌های معتبر استفاده کنید.

دکمه بازگشت به بالا
شماره تماس
آدرس