راهنمای کلاس مجازی

ارتباط دیداری (تصویری)

اگر به عنوان ارائه دهنده در کلاس مجازی سپنتام شرکت نموده‌اید، می‌توانید از طریق وبکم با دیگر کاربرانی که در کلاس شرکت نموده‌اند، ارتباط دیداری برقرار نمایید. برای فعال سازی وبکم، کافیست از قسمت نوار ابزار بر روی گزینه وبکم کلیک نمایید. زمانی که خط سبز رنگی در زیر آن مشاهده نمودید، یعنی ابزار وبکم فعال شده است و تصویر شما در محیط اتاق برای تمامی کاربران موجود در اتاق نمایش داده می‌شود. با وارد شدن به پنجره کاربران، در کنار نام کاربرانی که وبکم آن‌ها فعال باشد، آیکون ویدیو را مشاهده خواهید نمود. برای غیر فعال سازی وبکم، کافیست مجدد بر روی آن کلیک نمایید.

alt=
 

alt=
 

زمانی که در کلاس مجازی سپنتام، نقش کاربر عادی را داشته باشید، در نوار ابزار گزینه وبکم برای شما وجود ندارد. بایستی از طریق گفتگو به اپراتور درخواست دهید تا میکروفون را برای شما فعال نماید.

نکات مهم

دلایل عدم برقراری ارتباط تصویری با کلیک بر روی دکمه وبکم، عبارتنداز:

  • عدم مجوز لازم مرورگر برای دسترسی به وبکم
  • پایین بودن سرعت اینترنت از حد مجاز
  • وجود مشکل نصب سخت افزاری در وبکم
  • عدم نصب درایورهای نرم افزاری وبکم

واضح و بدیهی است که برای برقراری ارتباط تصویری، لازم است از اینترنت با سرعت بالا استفاده شود. بنابراین در زمان‌های غیر ضروری ارتباط تصویری را قطع کنید تا بدین صورت بتوانید از مصرف ترافیک و افزایش پهنای باند دیگر کاربران جلوگیری نمایید. همچنین برای برقراری ارتباط تصویری با لب تاب، تبلت و یا تلفن هوشمند، می‌توانید از وبکم داخلی این دستگاه‌ها استفاده نمایید. لازم به ذکر است، کیفیت ارتباط تصویری با کیفیت وبکم ارتباط مستقیمی دارد. بنابراین بهتر است از وبکم‌های جانبی استفاده نمایید.

 

 

دکمه بازگشت به بالا
شماره تماس
آدرس