عکاسی در تجارت الکترونیک

عکاسی خلاقانه از محصول در حیطه تجارت الکترونیک و بازاریابی

عکاسی

ما به عنوان یک آژانس فعال در حیطه دیجیتال و تجارت الکترونیک می دانیم که تصاویر اهمیت ویژه ای در چگونگی ارتباط مخاطبان با وب سایت شما دارند. در این راستا به مشتریان خود طیف وسیعی از خدمات عکاسی (Photography) ارائه می دهیم؛ از عکاسی خلاقانه گرفته تا تصاویر مربوط به سبک زندگی و محصول و با این رویه لیست خدمات مربوط به وب سایت را تکمیل می کنیم. اغلب خدمات عکاسی محصول و عکاسی از سبک زندگی را در استودیوی سپنتام انجام می دهیم. برای ثبت تصاویر از محصولات بزرگ‌تر و پروژه های دارای پیچیدگی بیشتر، استودیو و یا مجموعه‌های دیگری را کرایه می کنیم. همچنین این امکان را نیز در اختیار داریم تا از لوکیشن های مورد نظر شما دیدن کنیم و از کسب و کار شما عکاسی نماییم.

قصد دارید محصولات خود را در بستر آنلاین بفروشید؟ اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما کاملاً نسبت به محصولاتتان آگاهی دارند. چنانچه ظرفیت های لازم برای انجام این اقدامات را در اختیار ندارید، پس به کمک نیاز دارید.

به عنوان صاحب کسب و کار و شخصی که تمایل به فروش آنلاین دارد، عکاسی محصول می تواند یکی از دغدغه های بزرگ شما باشد. در چنین شرایطی چگونگی به تصویر کشیدن محصول در بهترین حالت ممکن قطعاً حائز اهمیت خواهد بود. از طرفی لازم است که این تصاویر نمای کلی از ظاهر و قابلیت های محصول را به مشتریان نشان دهند.

کسانی که به شکل تخصصی خدمات عکاسی محصول را ارائه می دهند این موارد مهم را به طرز ماهرانه ای پیاده سازی می کنند. این اشخاص یا آژانس ها از افرادی تشکیل شده اند که نیازهای کاربران را به خوبی می شناسند، درک درستی از مشتری ها دارند و آن ویژگی ها را به صورت اصولی برای عکاسی در نظر می گیرند تا در نهایت بر میزان فروش شما تأثیر مطلوبی بگذارند.

چگونه عکس های محصولات را برای استفاده در سایت بهینه کنیم؟

عکاسی محصول یکی از تکنیک های جدید و در عین حال کاربردی برای تبدیل مشتریان بالقوه به خریداران واقعی است. مشاغل آنلاین و بخش های مبتنی بر تجارت الکترونیک عمدتاً بر نتایج حاصل از عکس های باکیفیت حساب باز می کنند و صرفاً چنین تصاویری را به اشتراک می گذارند. این در واقع ضرورتی است که اکثر مشتریان بالقوه اهمیت آن را درک می کنند.

ما تمرکز خود را بر سایت های فروشگاهی می گذاریم. اگر قصد دارید خریداران غیر بومی داشته باشید به هیچ وجه این مهم را از دست ندهید.

چرا عکاسی محصول در سایت فروشگاهی بسیار مهم است؟

بهتر است از نقطه نظر روانشناسانه به این پرسش پاسخ دهیم. ما انسان ها تجسم کردن را هم به صورت خودآگاه و هم ناخودآگاه دوست داریم و این در ذات ما ریشه دارد. بر اساس یکی از پژوهش های انجام شده، مردم ۸۰ درصد از آنچه را که می بینند به خاطر می سپارند. به عبارت دیگر وقتی تصویری را دقیقاً روبروی خود می بینیم، تمایل داریم بر روی آن تمرکز کنیم.

تصاویر درک بیشتری به ما می دهند. به عنوان صاحب یک کسب و کار همانند دیگران از این ظرفیت حداکثر استفاده ممکن را ببرید. با افزودن جذابیت های بیشتر به تصاویر، شانس خود را برای موفقیت در این رقابت افزایش دهید و از دیگران پیشی بگیرید.

به یاد داشته باشید که خریداران کالاهای شما مشتریانی هستند که از نقاط مختلف ایران محصولاتتان را سفارش می دهند حتی بدون اینکه آنها را از نزدیک دیده باشند. این تصاویر نخستین عامل ترغیب کننده مشتریان هستند و آنها را وادار می کنند تا بهای محصولات شما را بپردازند.

عکاسی محصول مزایای دیگری نیز دارد به عنوان مثال:

عکاسی

- یک محصول با کیفیت، تصاویری با کیفیت دارد!

تصاویر خوبی که از محصولات خود نمایش می دهید این ذهنیت را ایجاد می کنند که شما هم برای محصولاتتان ارزش قائل هستید و هم مایلید بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهید. از سوی دیگر، مشتریان شما بر این باورند که تصاویر خوب گواهی بر کیفیت محصولات شما هستند. این یک موقعیت برد – برد برای هر دو طرف محسوب می شود.

- عکس های محصولات قابلیت برندسازی دارند

قدرت عکس های خوب را دست کم نگیرید. هنگامی که تصاویر باکیفیت محصولتان را در سایت قرار می دهید، مشتری ها شما را به عنوان برندی با ویژگی هایی نظیر حرفه ای بودن، خلاقیت، مسئولیت پذیری و تنوع می شناسند.

- عکس های خوب از محصولات می توانند نرخ تبدیل را بالا ببرند

اشخاص پرمشغله به خرید آنلاین تمایل دارند. آنها پس از مشاهده تصاویری که توسط فروشندگان آپلود شده اند اقدام به خرید می نمایند. از آنجایی که این خریداران چاره ای جز اعتماد به تصاویر ندارند، بنابراین کیفیت یک محصول را با کیفیت تصویر آن ارزیابی می کنند. عکس‌های با کیفیتی که از محصولاتتان بارگذاری می کنید خریداران احتمالی را مجذوب کرده و آنها را به خریدار واقعی تبدیل می‌کند.

آنلاین یا آفلاین، هدف بازاریابی شما هر چه باشد، به عنوان یک فروشنده مشتاق در آمازون باید با ارائه تصاویر با کیفیت، بیشترین دستاورد ممکن را از این بستر داشته باشید. بهترین تصاویر خود را به عنوان برگ برنده انتخاب کنید و از این فرصت نهایت استفاده را ببرید.

چرا یک عکاس خبره برای عکاسی از محصول ویژه سایت استخدام کنید؟

عکاسانی که برای سایت عکاسی می کنند در گرفتن عکس های تبلیغاتی ویژه تخصص دارند. آنها الزامات لازم برای عکاسی محصول را اولویت بندی می کنند.

آنها با آگاهی کامل از چارچوب های نوین عکاسی، واجد شرایط کافی هستند تا خدمات عکاسی تجارت الکترونیک را به صورت حرفه ای ارائه دهند. با این حال، دلایل در خور توجه زیادی وجود دارند تا شما چنین عکاسانی را برای عکاسی از محصول انتخاب کنید.

بدون بحث بیشتر، بیایید نگاهی به منطق استخدام عکاسان بیندازیم.

آنها حرفه ای هستند

اولین دلیل «حرفه ای بودن» آنهاست. از آنجا که نقطه قوت شما در اختیار داشتن یک عکاس حرفه ای است، تصاویری با کیفیت خواهید داشت؛ عکس هایی که به بهترین شکل منطبق بر خواسته های مشتریان هستند. بنابراین، چرا از شانس موفقیت خود در بستر آنلاین روی برگردانید؟

آنها مهارت و تجربه دارند

آنها تجربه کافی در اختیار دارند. بسیاری از تاکتیک های عکاسی محصول در ید آنهاست. بعلاوه، در نتیجه سال ها تجربه، تخصص کافی برای برآوردن نیازهای مشتریان در این زمینه را به دست آورده اند. کافی است دوربین خود را بردارند تا با آسودگی خاطر در انتظار خروجی بهتر باشید.

کیفیت ویژگی بارز عکس های آنهاست

از آنجایی که آنها حرفه ای هستند و چند سالی در این صنعت فعالیت داشته اند، تمام تجهیزات عکاسی را به دقت بررسی کرده اند و ابزارهای پیشرفته ای در اختیار دارند. آنها می دانند کدام نقطه را انتخاب کنند و تنظیمات خود را بر اساس آن تنظیم می کنند.

هیچ چیز سد راه حرفه ای بودن آنها نمی شود

فرض کنیم که یک روز بارانی است. هوا گرفته و تاریک است. اگر ارائه‌دهنده خدمات شما ماهر و با تجربه باشد، دقیقاً می‌داند به چه نوری نیاز است و چگونه کار را پیش ببرد. خلاصه کلام، او بدون اینکه اجازه دهد خللی در کارش پیش بیاید برنامه را پیش می برد.

در عکاسی های خود ثابت قدم هستند

کسانی که به عکاسی محصول ویژه سایت می پردازند، عموماً ثابت قدم هستند. آنها خالصانه به خواسته های مشتریان توجه دارند. به همین دلیل کار و شهرت خود را خدشه دار نمی کنند و جدیدترین فنون خلاقیت را دستمایه کارشان قرار می دهند. آنها تضمین می دهند که بهترین عکس ها را به مشتریانشان تحویل دهند و آنها را به نتایج مورد نظرشان می رسانند.

بنابراین، در مورد نتایج مثبت کارشان آسوده خاطر باشید.

تسخیر هدفمند مشتریان کسب و کار خود

سرمایه گذاری بلند مدت

با استخدام یک عکاس هزینه ای کوتاه مدت را متحمل نشده اید. سایر اهداف بازاریابی را نیز در نظر بگیرید. در کنار دستاورد موردنظرتان، تا زمانی که آن تصاویر قابل ارائه باشند، می توانید از آنها برای اهداف دیگری نظیر کمپین های رسانه های اجتماعی، وب سایت ها، پیشنهادات یا تبلیغات دیگر استفاده کنید. در نهایت، این یک سرمایه گذاری بلندمدت است؛ اینطور نیست؟

برای انتخاب بهترین خدمات عکاسی محصول چه فاکتورهایی را در نظر بگیریم؟

در بازار امروز، بسیاری از عکاسان یا آژانس ها در حال ارائه خدمات عکاسی محصول برای سایت هستند. با این حال، همه آنها برای برآوردن نیازهای شما مناسب نیستند. محصول شما یک محصول متمایز است، بنابراین لازم است که یک نوع عکس خاص و در عین حال جذاب داشته باشید تا توجه خریدار بالقوه را در نگاه اول جلب کنید.

عکاس یا ارائه‌دهنده خدمات مورد اعتماد شما، علاوه بر پیروی از الزامات برای تصویر محصول، باید تفاوت را درک کرده و آن را به واسطه کار خود نشان دهد. برای تعیین اینکه با چه کسی باید کار کنید، شریک کاری خود را بر اساس معیارهای زیر انتخاب کنید.

 

تجربه

برای عکاسی محصول از یک عکاس باتجربه یا ارائه دهنده خدمات عکاسی استفاده کنید که به جای الگوبرداری از دیگران، سبک متمایزی را در کار نشان می دهد و به خوبی از عکاسی محصول برای سایت آگاهی دارد.

عملکرد حرفه ای

عکاس یا ارائه دهنده خدمات برای عکاسی محصول باید هر آنچه را که در این زمینه مورد نیاز است به طور موثر و حرفه ای انجام دهد و در این مسیر همواره این ویژگی ها را حفظ کند. در صورتیکه چنین روحیه ای نداشته باشد این احتمال می رود که تصویر مطلوبی که از شما وجود دارد تخریب شود.

نمونه کارها

عکاس یا ارائه‌دهنده خدمات باتجربه، مدت زمان طولانی در این صنعت فعالیت داشته و سبک خاص خود را در ارائه تصاویر خلاقانه پیدا کرده است. برای مشاهده نمونه کارهایشان می توانید به رسانه های اجتماعی یا وب سایت های آنها مراجعه کنید و این گونه عکس های خلاقانه را در پروفایل آنها بیابید. با بررسی نمونه کارها درخواهید یافت که آیا کار او منطبق با خواسته های شما می باشد یا نه.

از تخصص غفلت نکنید

از منظر تجاری به این موضوع نگاه کنید. اگر بدانید عکس های گرفته شده به شما سودی نمی رسانند آیا تمایل به همکاری با عکاس مورد نظر خواهید داشت؟ به بیان شفاف تر، شما به ارائه دهندگان خدمات عکاسی محصول پول می دهید تا از تخصص آنها استفاده کنید. تخصص نشان دهنده میزان تعهد است و معیاری است برای اثبات این موضوع که او چه قدر تمایل دارد که آثارش بالاتر از حد متوسط باشند. افرادی را انتخاب کنید که در عکاسی محصول تخصص دارند و آن قدر جاه طلب هستند که بیشترین بهره را از آن ببرند.

تخصیص بودجه

هزینه خدمات حرفه ای کمی بیشتر از خدمات معمولی است. با این حال بسته به برخی عوامل، ممکن است کمک هزینه هایی نیز دریافت کنید. در هر صورت لازم است بودجه خود را به گونه ای تنظیم کنید که بتوانید از عهده هزینه خدمات حرفه ای برآیید. در مورد عکاسی برای سایت، استخدام یک ارائه دهنده خدمات با عملکرد متوسط یا بدون تجربه ریسک زیادی به همراه دارد.

انعطاف در برخورد با مشتریان

در تمام صنایع، شفافیت و صداقت در ارائه خدمات به مشتری یک ویژگی مهم برای ارائه دهندگان خدمات است. عکاس یا شرکتی که به شما خدمات عکاسی محصول را ارائه می دهد این نگرش را در ذهن دارد. آنها نه تنها تضمینی برای ارائه بهترین خدمات می دهند، بلکه به شایسته ترین شکل ممکن آداب تجارت را نیز ادا می نمایند. به عنوان مثال، در مورد ظرفیت کاری، سرعت تحویل و مواردی از این دست شما را مطلع می سازند. آنها شفاف عمل می کنند و شما به وضوح درخواهید یافت که دقیقاً باید چه انتظاری داشته باشید.

به دنبال تیم متخصص برای عکاسی محصولات خود هستید؟

سوالات متداول عکاسی

عکاسی تجارت الکترونیک عکسی است که به عنوان یک پایه بصری برای محصول شما برای خریداران در یک فروشگاه آنلاین ایجاد می شود.

عکس ها تصویر واضحی به مشتریان شما از آنچه انتظار دریافت خواهند داشت را ارائه می دهند. یک تصویر با کیفیت بالا نشان می دهد که محصول شما با کیفیت است. اولین تصور خوب را از برند شما ایجاد می کند.

دریافت رایگان پروپزال

اولین هدیه ما به شما
ارائه طرح پیشنهادی توسعه آنلاین کسب‌و‌کار شما، که با تکمیل و ارسال فرم زیر شروع میشود.