فناوری های شبکه

آموزش ریست پسورد ایزابل و الستیکس

سیستم تلفنی ایزابل امروزه جایگزین سیستم تلفنی الستیکس شده است و یکی از محبوب‌ترین سیستم‎های تلفنی ویپ شناخته شده است. با توجه به اینکه ایزابل یک نرم افزار منبع باز است به راحتی می‌توان افزونه‌های مورد نیاز خود را نصب و از آن استفاده نمایید.

می‌توانید آموزش راه اندازی ویپ ایزابل (Voip Issabel) را نیز مطالعه کنید.

با توجه به مشغله‌های زیادی که مدیران شبکه‌ یک سازمان دارند، فراموش کردن رمز عبور یکی از مشکلات همیشگی آن‌ها است. برخی از افراد برای حل این مشکل، تمامی یوز و پسورد های خود را در یک فایل اکسل ثبت و نگهداری میکنند. اما ممکن است که این فایل هم گم شود و از دسترس خارج شود. این نوع سیستم تلفنی نیز امکان بازیابی رمز عبور را برای کاربران خود فراهم نموده است. در ادامه به بررسی نحوه بازیابی رمز عبور سیستم تلفنی ایزابل و الستیکس پرداخته شده است.ظ

معمولا اکثر توسعه دهندگان نرم افزارها و یا سیستم عامل‌ها راه حلی برای ریست کردن پسورد در زمان طراحی در نظر می‌گیرند. در صورت فراموشی پسورد سیستم تلفنی ایزابل و بازیابی آن، ابتدا باید از putty استفاده نمایید و به سرور SHH بزنید و در نهایت لاگین شوید و روند ریست کردن پسورد را شروع کنید.

بعد از آن که مراحل بیان شده را به درستی انجام داد، پنجره‌ای همانند تصویر زیر باید برای شما نمایش داده شود که در این صورت لازم است، در خط فرمان مشخص، دستوری که در زیر بیان شده است را وارد نمایید:

sqlite3 /var/www/db/acl.db “UPDATE acl_user SET md5_password=’`echo -n newpassword|md5sum|cut -d’ ‘ -f1`’ WHERE name=’admin’”

در این قسمت کافیست در کادر Newpassword کلمه عبور جدید خود را وارد کنید و دکمه اینتر را فشار دهید. همانطور که در تصویر بالا مشخص شده است، کلمه عبور جدید را nasimtelecom مشخص شده است.

بنابراین اگر رمز عبور تلفن ویپ ایزابل و الستیکس خود را فراموش کرده‌اید، باید بگوییم نگران نباشید تنها با انجام همین چند فرایند کوتاه می‌توانید رمز عبور سیستم تلفنی خود را عوض کنید.

 

دکمه بازگشت به بالا
شماره تماس
آدرس