داشتن یک سایت شخصی (Personal Website) از آن دست موضوعاتی است که هرکسی باید به آن فکر کند. اگر شما یک پزشک باشید داشتن یک وبسایت شخصی بی شک می‌تواند تأثیر مستقیمی در معرفی شما به عنوان یک متخصص و کاربلد داشته باشد. اگر شما برای یک موقعیت شغلی و یا تحصیلی رزومه خود را ارسال کرده‌اید، رزومه شما در کنار صدها و شاید هزاران رزومه دیگر قرار می‌گیرد و تنها راه غلبه و پیشی گرفتن از رقبا داشتن یک سایت شخصی است که ضمیمه رزومه خود کنید.

چرا یک سایت شخصی لازم داریم؟

یک سایت شخصی با یک رابط کاربری زیبا به همراه قرار دادن تصویر و نمونه کار از طرف شما به کارفرمای شما نشان می‌دهد که شما یک شخص حرفه‌ای در حوزه تخصصی خود هستید و می‌تواند برای موقعیت کاری پیش رو به شما اعتماد کند. در واقع طراحی سایت شخصی راهی آسان برای بهتر دیده شدن برندهای شخصی شماست.

آیا تا به‌ حال برایتان اتفاق افتاده است که برای یک موقعیت شغلی خوب رزومه بفرستید و علی‌رغم برتری شما نسبت به رقبا انتخاب نشوید؟ شما با وجود مهارت‌های زیاد و حتی سابقه کاری انتخاب نشده‌اید! ولی شخصی که مهارت‌هایش به اندازه شما نیست انتخاب شده است. فکر می‌کنید دلیل این موضوع چیست؟ در ادامه با ما همراه باشید تا دلایل آن را در قالب مبحث طراحی سایت شخصی بیشتر بررسی کنیم.

سایت شخصی چیست - سپنتام

سایت شخصی چه نوع سایتی است؟

یکی از مشکلات پیش روی متقاضیان کار و تحصیل این است که نمی‌توانند خود و توانایی‌های خود را به خوبی به کارفرما معرفی کنند. شما هرچقدر هم که شخص کار بلدی باشید تا کسی آن را نداند، نمی‌توانید کاری از پیش ببرید.

البته در سال‌های اخیر سایت‌های رزومه ساز بسیار طراحی شده‌اند که می‌توانند برای شما یک فایل رزومه عالی بسازند تا برای کارفرمای خود ارسال کنید. ولی این را بدانید که در عرصه رقابت کسی برنده است که نسبت به دیگران متمایز و خاص باشد و این میسر نمی‌شود مگر با ارسال رزومه با روشی منحصر به فرد که در قالب طراحی سایت شخصی صورت میگیرد.

سایت شخصی، سایتی است که در آن اطلاعات فردی، تحصیلی و شغلی یک فرد قرار می‌گیرد. این وبسایت می‌تواند به عنوان یک رزومه آنلاین برای شرکت‌ها و سازمان‌ها ارسال شود؛ و بی شک نسبت به یک فایل پی‌دی‌اف در نظر کارفرما یا اساتید بهتر و حرفه‌ای‌تر جلوه می‌کند.

وب‌سایت شخصی شما می‌تواند درباره هر چیزی که می‌خواهید ازجمله سرگرمی، حیوان خانگی شما و یا سایر علایق شما باشد. این سایت می‌تواند یک آلبوم عکس برای اشتراک گذاری تمام خاطرات شما با خانواده، دوستان، آشنایان و اطرافیان شما باشد. همچنین می‌تواند قابلیت بحث و اشتراک گذاری نظرات را در قالب سایت خود داشته باشید.

شما می‌توانید وب‌سایت شخصی خود را تبدیل به یک سفرنامه و یا زندگی‌نامه و یا دفترچه خاطرات کنید. البته برخی افراد از شبکه‌های اجتماعی مانند، بلاگر و تامبلر به عنوان یک وبلاگ شخصی استفاده می‌کنند، ولی در کنار همه این‌ها طراحی و داشتن یک وب‌سایت شخصی چیز دیگری است.

تمامی شبکه‌های اجتماعی با همه مزایای خود یک اشکال بزرگ دارند که اختیار آن‌ها درنهایت به دست فرد و یا افراد دیگری است و به ‌مانند یک زمین قرضی می‌ماند که شما در آن خانه خود را می‌سازید و هر زمان که مالک زمین، بخواهد باید زمین را به او پس دهید و داشتن یک وبسایت شخصی با یک هاست و دامین شخصی مثل این است که از صفر تا صد سایت و وبلاگ خود را به دست گرفته‌اید و کسی حق دخل و تصرف در آن را ندارد.

بخش های سایت شخصی - سپنتام

بخش های مختلف یک‌ سایت شخصی

یک سایت شخصی با توجه به هدف شما می‌تواند شامل بخش‌های مختلفی باشد. اینکه شما بخواهید سایت شخصی خود را برای یک کارفرما تعریف کنید و یا برای پذیرش یک دانشگاه در یک شهر و یا کشور دیگر می‌تواند در نحوه چیدمان عناصر و المان‌های سایت شما تأثیر زیادی داشته باشد.

در مورد طراحی سایت شخصی که در حوزه کاری شماست می‌توان گفت که سایت شما در واقع مرکز اصلی هویت آنلاین شما خواهد بود. در واقع سایت به عنوان جایگزین شما با کارفرما صحبت می‌کند و معرف شما در مورد تخصص، تجارب و علم و دانش شما خواهد بود. پس اهمیت دارد که بستر آنلاین خود را با چه ظاهری پیش کارفرمای خود می‌فرستید.

صفحه درباره من

صفحه “درباره من” مکانی است که می‌توانید داستان زندگی خود را بیان کنید که چگونه به رشته خود علاقه‌مند شدید، چگونه به یک متخصص در صنعت خود تبدیل شده‌اید و چه سطح تجربه‌ای دارید. این صفحه علاوه بر اینکه شامل یک سرگذشت عالی در مورد شما است باید با یک عکس حرفه‌ای و اصولی هم همراه باشد تا تأثیر سایت و رزومه شما را دوچندان کند. شما در این صفحه باید خود واقعی‌تان را به‌صورت عالی و بدون نقص به تصویر بکشید تا کارفرما را متقاعد کنید تا از تجارب کاری و حرفه‌ای شما بهره بگیرد.

صفحه تماس با من

خب همان‌طور که از نام آن مشخص است باید مکانی برای ارتباط با مخاطب شما باشد. ارتباطی که کار را برای مخاطب شما آسان کند.

باید بدانید اگر یک سایت عالی داشته باشید ولی هیچ راه تماسی نگذاشته باشید و یا راه تماسی شما سخت و پیچیده باشد که مخاطب خود را مجبور کنید از خیر انتخاب شما بگذرد چه فایده‌ای دارد؟

صفحه تماس با من یکی از صفحات مهم سایت‌ها به خصوص سایت‌های شخصی است. البته صفحه‌ی تماس با من می‌تواند عناصر و قالب‌های مختلفی داشته باشد. ولی چیزی که اینجا حائز اهمیت است آسان بودن دسترسی مخاطب به شما می‌باشد. این موضوع اهمیت داشتن یک تیم طراحی وب سایت حرفه‌ای را برای شما بیشتر روشن می‌کند. تیمی که شناخت درستی از مخاطب شما و کسب‌وکار شما داشته باشد.

وبلاگ

بلاگ یکی دیگر از قسمت‌های سایت شخصی است و معمولا اکثر سایت‌ها بخش بلاگ دارند. یک وبلاگ در یک سایت شخصی در واقع صفحه‌ای است که شما در آن دانش و مهارت خود را در قابل محتوا به مخاطب عرضه می‌کنید. این محتوا می‌تواند در قابل‌های متنی، تصویری، ویدئویی و یا صوتی باشد.

شاید با خود بگویید که در یک سایت شخصی چه لزومی به داشتن وبلاگ است! ولی در جواب باید گفت که وبلاگ درواقع مهر تأییدی بر حرفه‌ای بودن شما خواهد بود. اگر شما یک دندان‌پزشک و یا وکیل هستید می‌توانید اطلاعات مفید را رایگان در اختیار مخاطب خود قرار دهید تا یکی از سؤالات او را پاسخ دهید. این پاسخگویی به سؤالات خود عاملی برای جذب بیشتر مخاطب برای شما است. پس نباید اهمیت وبلاگ را به خصوص در یک سایت شخصی نادیده گرفت.

خدمات/محصولات

کسب‌وکار شما فارغ از نوع آن یا به ارائه خدمات و یا به فروش محصولات به مشتری می‌پردازد پس ضروری است که اطلاعات مربوط به خدمات و محصولاتی که ارائه می‌دهید را درج کنید. این اطلاعات می‌تواند هر چیزی در راستای بهتر دیده شدن خدمات و محصولات شما باشد. هر چیزی که بتواند به مشتری شما کمک کند. قیمت و توضیحات محصول خود را واضح بیان کنید تا مخاطب و یا مشتری شما متوجه شوند چه چیزی می‌خرند.

مشتریان

حتماً این ضرب‌المثل معروف را شنیده‌اید که ” همیشه مشتریان راضی بهترین تبلیغ برای شما هستند!”

اگر شما مشتریانی داشته‌اید که از خدمات و محصولات شما استفاده کرده‌اند و رضایت داشته‌اند می‌توان از پیام‌های رضایتشان به نحوه‌ی مختلف در قالب صفحه مشتریان در سایت خود استفاده کرد. بدین‌ صورت می‌توانید به مخاطب جدید خود اطمینان خاطر بدهید که خدمات شما نسبت به رقیب بهتر است و می‌تواند با اطمینان از آن استفاده کند.

سایت و شبکه‌های اجتماعی - سپنتام

سایت و شبکه‌های اجتماعی دو روی یک سکه

امروزه نقش شبکه‌های اجتماعی در زندگی افراد بسیار پر رنگ شده است و نمی‌توان حتی با وجود سایت حضور آن را نادیده گرفت. البته این به این معنا نیست که سایت را فراموش کنیم. تنها راه ایجاد تعادل بین این دو این است که سایت و شبکه‌های اجتماعی خود را به بکدیگر پیوند دهیم.

طراحی سایت - سپنتامحتما بخوانید: طراحی وب سایت چیست؟ و بهترین روش طراحی وب سایت کدام است؟

ضرورت داشتن سایت شخصی

۱. بیش از یک رزومه معمولی

برخلاف رزومه سنتی، وب‌سایت شما به کارفرمایان آینده‌نگر، نگاه بهتری به شخصیت واقعی و دستاوردهای شما می‌دهد. وقتی کارفرمایان هزاران رزومه را دریافت می‌کنند، وب‌سایت شخصی شما راهی مطمئن برای برجسته شدن در بین جمعیت کارجویان است.

۲. در گوگل دیده می‌شوید

این روزها دیگر کسی نیست که نداند که اولین صفحه نتایج جستجوی گوگل از اهمیت زیادی برخوردار است. داشتن یک دامنه با نام خود مانند FirstnameLastname.com و ایجاد سایت با نام شما ساده‌ترین راه برای بالا بردن وب‌سایت شخصی شما و اطمینان از نتیجه جستجوی برتر است.

۳. برند شخصی خود را می‌سازید

همه ما مدیرعامل برند شخصی خود هستیم. شرکت‌ها اهمیت ایجاد پیام تجاری و انتقال فعال آن پیام به مصرف‌کنندگان را می‌دانند. وب‌سایت شخصی یک راه عالی برای ارتباط برند شما با کارفرمایان بالقوه، مشتریان و سایرین است که احتمالا شما را در گوگل جستجو کنند.

هزینه طراحی سایت شخصی

هزینه طراحی سایت شخصی به عوامل زیادی بستگی دارد. اینکه شما می‌خواهید ظاهر سایت‌تان چگونه باشد؛ و یا مایل به ایجاد سرویس‌های پیام کوتاه و ایمیل هستید و یا اگر تمایل دارید که در سایت خود اسلایدر قرار دهید و یا فرم تماس با مشتریان بگذارید و بسیاری موارد و المان‌های دیگر ازجمله عواملی هستند که در هزینه طراحی سایت شخصی تأثیر گذار است.

طراحی سایت در مشهد
سپنتام و طراحی سایت شخصی

چرا سپنتام؟

بستر آنلاین شما در واقع هویت کسب و کار شما در فضای وب است. اگر شرکت طراحی سایت شما نتواند شناخت درستی از مخاطب، نحوه رفتار آن و همچنین نیازهای کسب‌وکار شما داشته باشد شما نمی توانید موفق شوید.

طراحی سایت شخصی یعنی دادن یک هویت آنلاین به خودتان. هویت آنلاین درواقع همان چیزی است که یک مخاطب از شما می‌بیند؛ بنابراین مهم است که تجارت شما به بهترین نحو به مخاطب عرضه شود.

در بین شرکت‌های طراحی سایت مشهد باید شرکتی را انتخاب کنید که بتواند برند شما را به بهترین نحو به مخاطب شما نشان دهد؛ شرکت سپنتام با داشتن کارشناسان مجرب در امر طراحی و پشتیبانی سایت می‌توانند با بهینه سازی کسب‌وکار آنلاین شما بهترین و مؤثرترین طراحی سایت شخصی را برای شما انجام دهد.