مراجعه به سازمان ها و انجام انواع کارهای اداری همواره با چالش‌هایی روبه‌رو است. امروزه اکثر سازمان‌های بزرگ در پی سرعت بخشیدن به کار مراجعین هستند. گاهی این سرعت بخشیدن می‌تواند با افزایش تعداد نیروی انسانی همراه باشد. ولی گاهی می‌توان فناوری اطلاعات را به یاری طلبید. در این مقاله می‌خواهیم شما را با طراحی سایت سازمانی (Organizational Websites) بیشتر آشنا کنیم.

چرا طراحی سایت سازمانی لازمه‌ی یک سازمان است؟

یک سایت سازمانی در واقع نماینده تمام ‌عیار یک سازمان است. این سایت شما را به عنوان یک سازمان مسئول به مخاطبان و ارباب‌رجوع معرفی می‌کند. شاید فکر کنید که این تنها وظیفه و کارایی یک سایت سازمانی است، ولی کارایی یک سایت سازمانی تنها به اینجا ختم نمی‌شود. تمامی کارهای اداری و کاغذ بازی‌هایی که در قدیم در بسیاری از اداره‌جات و سازمان‌ها مرسوم بوده است، این روزها جای خود را به سایت سازمانی داده‌اند.

در واقع یک ارباب ‌رجوع می‌تواند با مراجعه به سایت سازمانی به راحتی کارهای اداری خود را به مراجعه به پرتال اختصاصی خود انجام دهد. عدم مراجعه حضوری و استفاده از خدمات آنلاین می‌تواند در وقت و هزینه‌های فرد و سازمان صرفه‌جویی کند.

مزایای طراحی سایت سازمانی مشهد - سپنتام

مزایای طراحی سایت سازمانی

طراحی سایت سازمانی قطعاً مزایای زیادی برای یک سازمان دارد. ازجمله مزایای آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

برقراری ارتباط با مخاطب - سپنتام

برقراری ارتباط موثر با مخاطب

وب‌سایت سازمانی شما می‌تواند یک راه‌حل یک مرحله‌ای برای ارباب ‌رجوع‌ شما باشد تا آنچه را که نیاز دارند بسیار آسان و با چند کلیک پیدا کنند.

افزایش اعتبار سازمان با طراحی سایت - سپنتام

اعتبار بخشیدن به سازمان

امروزه در عصر فناوری اطلاعات اگر سازمانی سایت نداشته باشد قطعاً جای تعجب دارد و آن‌طور که باید توسط مخاطب خود جدی گرفته نمی‌شود.

دسترسی 24 ساعته - سپنتام

دسترسی ۲۴ ساعته

داشتن وب‌سایت به این معنی است که مخاطبین شما می‌توانند شما را در هر زمان و مکان پیدا کند.

دریافت بازخورد از مخاطبان - سپنتام

دریافت بازخورد از مخاطبان

طراحی سایت سازمانی شما می‌تواند بازخورد جامعی را برای سازمان شما ارائه دهد. یک راه این است که نظرسنجی‌ها را انجام دهید تا بدانید مشتریان در مورد سازمان شما چه نظری دارند.

چنین ابزارهایی می‌توانند به شما کمک کند. باید بدانید که افراد به چه چیزی علاقه دارند و وقتی از سایت شما بازدید می‌کنند بیشتر وقت خود را در کدام بخش سایت می‌گذرانند. می‌توانید از چنین اطلاعاتی برای بهبود خدمات خود استفاده کنید.

تعامل با مخاطب - سپنتام

تعامل بیشتر و بهتر با مخاطبان

حدود ۷۰ درصد مردم چت آنلاین را بر سایر روش‌های ارتباطی ترجیح می‌دهند. با داشتن یک وب‌سایت، به‌ راحتی می‌توانید با مشتریان خود در تماس باشید و به سؤالات آن‌ها در لحظه پاسخ دهید. علاوه بر این، سؤالات متداول با جزئیات کامل نیز می‌تواند این کار را انجام دهد.

ساخت وب‌سایت در واقع نوعی سرمایه‌گذاری است که همه ما دیر یا زود باید برای ایجاد آن اقدام کنیم. این سرمایه‌گذاری هم در وقت است و هم در هزینه. یک وب‌سایت می‌تواند بر اعتبار یک سازمان بیفزاید. بعلاوه، به لطف درگاه‌های پرداخت آنلاین و ارائه‌دهندگان خدمات تجاری، آنلاین شدن امکانات متنوعی برای شما فراهم می‌آورد.

مراحل طراحی سایت سازمانی

شاید فکر کنید که مراحل طراحی یک سایت سازمانی تفاوت زیادی با دیگر انواع سایت دارد. ولی در عمل این‌گونه نیست. برای سایت سازمانی هم یک سری کارها و مراحل لازم است طی شود تا در نهایت برای یک سازمان یک بستر آنلاین مناسب ساخته شود.

انتخاب و خرید دامنه

اولین قدم برای شروع یک طراحی ایده آل سایت این است که یک نام مناسب برای دامنه آن تعیین کنیم. انتخاب نام دامنه بی شک انتخاب مهمی است به خصوص اگر قرار باشد برای یک سازمان تجاری دامنه خریداری کنید. انتخاب نام دامنه خود یک فرآیند مهم و تخصصی درزمینه‌ی طراحی وب سایت است که اگر به یک متخصص طراحی سایت بسپارید خیالتان از همه جهات آسوده خواهد بود.

طراحی سایت - سپنتامحتما بخوانید: طراحی وب سایت چیست؟ و بهترین روش طراحی وب سایت کدام است؟

انتخاب هاست مناسب

بعد از اینکه دامنه مناسب را خریداری کردید نوبت به آن می‌شود که برای سایت یک هاست مناسب انتخاب کنید. شرکت‌های زیادی میزبانی وب را انجام می‌دهند ولی شاید بعضی از این شرکت‌ها گزینه مناسبی برای میزبانی سایت شما نباشد. اگر هاست شما مناسب نباشد و شما از یک شرکت نامناسب خدمات هاستینگ خود را دریافت کنید ممکن است در آینده دچار مشکل شوید.

امنیت یک سایت، سرعت بارگذاری و بسیار فاکتورهای دیگر یک وبسایت در گرو انتخاب هاستینگ مناسب است. اگر شما یک شرکت طراحی سایت مناسب را انتخاب کرده باشید نباید نگران این موضوع باشید چرا که شرکت‌های طراحی سایت با توجه به تجربه و تبحری که درزمینهٔ طراحی سایت دارند می‌دانند که چه هاستی را از کدام شرکت برای شما تهیه کنند.

پیاده سازی سایت

وقتی دامنه و هاست خود را انتخاب کردید حالا کار طراحی سایت شما آغاز می‌شود. این طراحی می‌تواند به وسیله کدنویسی و یا نصب سیستم مدیریت محتوا توسط شرکت طراحی سایت برای شما انجام شود. بسته به اینکه سازمان شما چه مخاطبی دارد و یا قرار است چه استفاده‌ای از آن شود هر کدام از گزینه‌های کدنویسی و یا سیستم مدیریت محتوا می‌تواند برای شما گزینه مناسبی باشد.

پشتیبانی سایت

بعد از مرحله طراحی سایت لازم است که سایت مورد ارزیابی قرار بگیرد. برای این کار سایت در دسترس مخاطب قرار می‌گیرد و بازخوردهای مخاطب دریافت و در اختیار گروه طراحی سایت قرار می‌گیرد. اینجاست که گروه پشتیبانی سایت وارد عمل می‌شود و پشتیبانی فنی و… را از سایت شما شروع می‌کند. بسته به اینکه چه تیمی را برای طراحی سایت سازمانی خود برگزیدید این موضوع می‌تواند بر روی عملکرد سایت و حتی سازمان شما تأثیر مثبت و یا منفی داشته باشد. پس بهتر است شرکتی را برای طراحی سایت انتخاب کنید که در نهایت سایت شما را به طور کامل و همه جانبه پشتیبانی کند.

ویژگی‌ سایت سازمانی - سپنتام

ویژگی‌های یک سایت سازمانی

قطعاً یک سایت سازمانی می‌تواند شباهت‌ها و تفاوت‌هایی را با سایت‌های دیگر داشته باشد ولی معمولاً یک سایت سازمانی ویژگی‌های خاصی دارد.

رابط کاربری جذاب - سپنتام

رابط کاربری جذاب و کاربر پسند

یک رابط کاربری جذاب نه فقط برای یک سایت سازمانی بلکه برای هر سایت دیگری با هر نوع کارایی لازم می‌باشد. یک رابط کاربری جذاب و کاربرپسند در واقع به این معنی است که این سایت از نظر تمامی مخاطبین سایت ساده و قابل پیمایش باشد و نیازی به آموزش برای کار با آن نباشد. این موضوع وقتی حیاتی می‌شود که قرار است تعداد زیادی کاربر با سطح سواد و سنین متفاوت وارد یک سایت سازمانی شوند و کارهای اداری خود را از این طریق پیگیری کنند.

جستجوی پیشرفته - سپنتام

جستجوی پیشرفته

داشتن باکس جستجو هم مورد کوچک ولی بسیار مهمی است. باکس جستجو از نظر مخاطبی که سایت را نمی‌شناسد می‌تواند بسیار کارآمد باشد. داشتن یک باکس جستجو به یک سایت کمک می‌کند که اطلاعات مورد نیاز کاربر را سریع‌تر و دقیق‌تر به نمایش بگذارد و به این صورت در وقت کاربر صرفه جویی کند.

پنل پیامکی - سپنتام

پنل پیامکی

این روزها تمامی سایت ها یک پنل ارسال پیامک مجزا برای خود دارند و پیامک‌های سفارشی برای مخاطب خود ارسال می‌کند. این موضوع در مواقعی مانند اطلاع‌ رسانی واریز وجه و یا ثبت‌نام می‌تواند برای یک مخاطب بسیار مفید باشد.

سرویس ایمیل - سپنتام

سرویس ایمیل

سرویس ایمیل هم گزینه مهمی است که می‌بایست یک سایت سازمانی برای خود در نظر داشته باشد. چرا که برخی از اطلاع‌ رسانی‌ها می‌تواند از طریق ایمیل و لینک ورود به سایت ارسال شود؛ بنابراین وقتی افراد در هیئت‌ رئیسه خود آدرس ایمیل خود را وارد می‌کنند می‌تواند یک لیست عالی برای انواع اهداف یک سازمان تجاری و یا حتی غیرتجاری باشد.

هزینه طراحی سایت سازمانی

سؤالی که اکنون مطرح شود این است که طراحی یک سایت سازمانی چه مقدار هزینه در بردارد. البته پاسخ این سؤال مشروط به این است که سازمان شما چه مخاطبانی دارد. برای مثال اگر شما یک سازمان در حوزه کنکور دارید، بی شک لازم است سایتی داشته باشید تا در صورت دسترسی تعداد زیادی از مخاطبین به مشکل برنخورد.

بنابراین هزینه طراحی سایت سازمانی می تواند به عوامل زیادی بستگی داشته باشد. برای مثال هاست، دامنه، ابزارها و امکانات مورد استفاده در سایت و یا پشتیبانی‌هایی که توسط گروه توسعه وب‌سایت شما در نظر گرفته‌شده است همه این موارد در موضوع هزینه طراحی سایت سازمانی تأثیرگذار خواهند بود.

طراحی سایت در مشهد

چرا به وبسایت سازمانی نیاز داریم؟

امروزه که ما در عصر فناوری اطلاعات و ارتباطات و سرعت بخشیدن به کارها قرار داریم دیگر کاغذ بازی‌های اداری و هفته‌ها و ماه‌ها معطلی برای یک کار ساده اداری معنایی ندارد. با یک سایت سازمانی می‌توان تمامی کارها را در کسری از ثانیه به انجام رساند و ضمن سرعت بخشیدن به کارها از مراجعه بی رویه به سازمان‌ها می‌توان جلوگیری کرد.

طراحی سایت سازمانی - سپنتام

بهترین شرکت طراحی سایت سازمانی مشهد

با توجه به اهمیتی که این مبحث دارد ممکن است این سؤال به ذهن شما خطور کرده باشد که باید چه شرکتی را برای طراحی سایت مشهد انتخاب کنیم؟ در جواب باید گفت که شرکتی می‌تواند در امر طراحی سایت برای شما مفید واقع شود که بتواند سازمان شما را به بهترین وجه به مخاطب نشان دهد که این مستلزم یک طراحی سایت سازمانی عالی و پشتیبانی بی نظیر است. شرکت سپنتام با دارا بودن کارشناسان و مشاوران حوزه طراحی سایت سازمانی ضمن مطالعه و بررسی مخاطب شما و ارائه راهکارهای مؤثر در امر طراحی سایت مفتخر است که بهترین سایت‌های سازمانی را با بالاترین کیفیت به مخاطب خود عرضه کند.