فناوری های شبکه

حل مشکل یکسان نبودن تاریخ وزمان سیستم تلفنی issabel با تاریخ و زمان سیستم

سیستم تلفنی issabel همان تلفن تحت شبکه‌ای است که امروزه جایگزین الستیکس شده است و در بیشتر سازمان‌ها و شرکت‌ها برای برقراری ارتباط راحت‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرد. سیستم تلفنی issabel در برخی از مواقع ساعت و تاریخ آن با سیستم تنظیم نیست که حتی با وارد کردن خط فرمان و ریستارت کردن با ساعت BIOS بی فایده است. زمانی که از پروتکل NTP برای بدست آوردن تاریخ و ساعت از یک سرور NTP server استفاده نشود و از فایل  etc/adjtime استفاده شود، این مشکل رخ می‌دهد.

بهتر است بدانید که در سیستم‌هایی که مرجع reliable clock دارند همچون TSC و  CPU های پنتیوم، اختلاف زمانی ما بین CPU و ساعت سیستم در فایلی به نام etc/adjtime ذخیره می‌شود و وقتی که سیستم دوباره راه اندازی شود، از این فایل برای تنظیم ساعت سیستم استفاده خواهد شد.

بنابراین اگر بنا به هر دلیلی تاریخ و ساعت BIOS عوض شود، این سیستم دچار استباه شده و سبب می‌شود سیستم کاربر هر دفعه‌ای که راه اندازی می‌شود، به اشتباه تاریخ و ساعت آن تنظیم شود.

اما راه حل تنظیم نبودن ساعت و تاریخ سیستم تلفنی Issabel  با سیستم چیست؟

برای رفع این مشکل ابتدا کافیست فایل etc/adjtime  را پاک کنید و سپس ساعت سیستم را از قسمت Centos و یا با استفاده از وب issabel آن را تنظیم کنید.

اکنون در خط فرمان باید دستور hwclock –systohc را وارد و اجرا کنید. پس از اتمام کار ساعت ایزابل با سیستم تنظیم خواهد شد.

بنابراین برای تنظیم کردن ساعت سیستم تلفنی ایزابل با سیستم باید مراحل گفته شده در بالا را با دقت انجام دهید. انجام این مراحل تنظیم ساعت ایزابل با سیستم به اندازه‌ای ساده و راحت است که هر کاربری خودش به تنهایی می‌تواند این مشکل سیستم خود را رفع نماید.

دکمه بازگشت به بالا
شماره تماس
آدرس