طراحی سایت اختصاصی (Luxury Site) حلقه گمشده بسیاری از مشاغل است. امروزه همه کسب‌وکارها یک بخش دیجیتالی هم دارند و اگر بخواهید از بقیه رقیبان خود عقب نمانید لازم است تا کسب‌وکار خود را آنلاین کنید. آنلاین شدن کسب‌وکار هم از طریق سایت و هم از طریق شبکه‌های اجتماعی انجام می‌پذیرد. ولی طراحی سایت برای هر کسب‌وکاری از شبکه‌های اجتماعی نیز مهم‌تر است و به نوعی مکمل آن خواهد بود. در ادامه با ما همراه باشید تا با طراحی سایت اختصاصی کسب‌وکار خود را گسترش دهید.

طراحی سایت اختصاصی چیست؟

طراحی سایت اختصاصی به این معنی است که هر کسب‌وکاری با توجه به فاکتورها و نیازهای خود یک سایت مجزا با تمامی ابزارها و حتی تم اختصاصی داشته باشد.

طراحی سایت اختصاصی برای کسب‌وکارهایی که به دنبال یک هویت آنلاین و منحصربه‌فرد نسبت به رقبا هستند می‌تواند گزینه مناسبی باشد. به عبارت دیگر شما با طراحی وب سایت اختصاصی می‌توانید هر آنچه برای کسب‌وکار آنلاین خود نیاز دارید بیابید. از انواع پلاگین‌های اختصاصی مورد نیاز کسب‌وکار شما گرفته تا تم اختصاصی، همه و همه با طراحی سایت اختصاصی انجام پذیر است.

مزایای طراحی سایت اختصاصی

شاید بپرسید که طراحی سایت اختصاصی چه امتیازی برای کسب‌وکار ما به ارمغان می‌آورد؟

برندسازی - سپنتام

۱. برندسازی

داشتن یک وبسایت اختصاصی و با کیفیت بالا به تقویت هویت تجاری شما و تقویت برند شما کمک می‌کند. شما با طراحی سایت اختصاصی اجازه می‌دهید نام تجاری شما منحصربه‌فرد و رقابتی با رقبای شما باقی بماند. به ‌منظور کمک به رشد کسب‌وکار شما، همیشه باید تصور مثبتی ایجاد کنید که مردم آن را برای همیشه به خاطر داشته باشند؛ که البته این میسر نمی‌شود مگر با یک سایت اختصاصی که توسط یک گروه حرفه‌ای و متخصص برای کسب‌وکار شما ایجاد شده باشد.

بیشتر دیده شوید - سپنتام

۲. بیشتر دیده شوید

بسیاری از عناصر و شیوه‌های طراحی وب بر نحوه انتشار محتوا در وب‌سایت شما تأثیر می‌گذارد که به نوبه خود بر نحوه خزیدن و فهرست بندی موتور جستجو در وب‌سایت شما نیز تأثیر گذار است.

گاهی نیاز است برای یک کسب‌وکار فاکتورهای بسیاری به صورت اختصاصی و نه به صورت از پیش تعیین شده طراحی و اجرا شود چرا که در این صورت از لحاظ بهینه سازی برای موتورهای جستجو با شکست سنگینی در مقابل رقبا روبه‌رو خواهید شد.

گذشته از نحوه انتشار محتوا در وب‌سایت شما، برخی از عناصر طراحی وب می‌توانند به‌طور مستقیم بر SEO تأثیر بگذارند. اگر با نحوه کار آشنا نباشید، درک طراحی وب‌سایت دشوار است، اما به بیان ساده، کدهایی که در سایت شما وجود دارد باید بر اساس فاکتور‌های SEO نوشته شده باشد. بهترین راه برای اطمینان از شیوه‌های مناسب طراحی وب، سفارش طراحی وب‌سایت به یک تیم حرفه‌ای است که در کارخود تبحر کافی داشته باشد.

افزایش زمان حظور مخاطب در سایت - سپنتام

۳. افزایش زمان حظور مخاطب در سایت

در عصر فناوری اطلاعات که دنیا پر شده از سایت‌های رنگارنگ ، نگه داشتن مخاطب در سایت کار سختی است. حتی اگر بخواهید مخاطب خود را تنها ۳۰ ثانیه در سایت نگه دارید باید سایت زیبا و محتوا جذاب داشته باشید و این میسر نمی‌شود مگر با یک طراحی سایت اختصاصی که درواقع مختص کسب‌وکار شما است و کاملاً با حیطه کاری و حرفه‌ی شما هماهنگ باشد. این موضوع می‌تواند توسط یک گروه طراحی سایت حرفه‌ای به‌درستی بررسی و نیاز‌سنجی شده و برای کسب‌وکار شما پیاده شود.

ظاهر خاص وب سایت - سپنتام

۴. ظاهر منحصربه‌فرد وبسایت

عواملی مانند رنگ، کنتراست و انتخاب فونت می‌تواند تفاوت زیادی در کیفیت کلی وب‌سایت ایجاد کند. اگر چه برخی افراد چنین مواردی را نادیده می‌گیرند، اما این‌ در واقع بسیار مهم‌تر هستند و بر عملکرد، خواندن و قابلیت استفاده از وب‌سایت تأثیر می‌گذارد. هر کسب‌وکاری با توجه به حوزه‌ای که فعالیت می‌کند می‌تواند با مشورت با یک تیم طراحی سایت، یک رنگ اختصاصی برای خود برگزیند و بقیه المان‌ها را به صورت اختصاصی با آن هماهنگ کند.

مراحل طراحی سایت اختصاصی - سپنتام

مراحل طراحی سایت اختصاصی

طراحی سایت اختصاصی یا هر نوع سایت دیگری مراحل مختلفی دارد که یک تیم مختصص طراحی سایت با دقت و وسواس خاصی همه نکات را یک‌‌به‌یک رعایت می‌کنند. در ادامه به بررسی این مراحل خواهیم پرداخت.

۱. تجزیه‌وتحلیل و بررسی رقبا

اولین قدم در طراحی سایت اختصاصی این است که بدانید رقبای شما چه سایت‌هایی هستند و در چه جایگاهی از لحاظ سئو و فروش قرار دارند. شرکت‌های طراحی سایت با استفاده از ابزارها و تجارب خود تحلیل رقبا را انجام می‌دهند و می‌توانند سایت اختصاصی شما را بر این اساس طراحی کنند.

۲. تحقیق کلمات کلیدی و محتوا

کلمات کلیدی در هر سایتی و برای هر کسب‌وکاری در سئو حرف اول را میزند. کلمات کلیدی اگر به درستی تعیین شوند می‌توانند در رتبه گرفتن سایت برای کلمات کلیدی مختلف نقش مهمی داشته باشند ضمن اینکه اگر این کلمات کلیدی به همراه محتوا با فرمت و ظاهر مناسب همراه باشند، اثربخشی آن‌ها چندین برابر می‌شود.

طراحی سایت شخصی - سپنتامحتما بخوانید: طراحی سایت شخصی

۳. طراحی گرافیک سایت

ظاهر وب‌سایت اولین چیزی است که مشتری با ورود به آن مواجه می‌شود و اگر ظاهر یک سایت نتواند مشتری را متقاعد به ماندن کند نمی‌توان انتظار داشت که این مشتری در سایت شما بماند؛ پس فاکتور کلیدی بعدی طراحی گرافیک وبسایت است که توسط بخش گرافیک شرکت طراحی سایت برای مشتریان انجام می‌شود.

۴. کدنویسی اختصاصی

گفتیم که طراحی وب اختصاصی می تواند شامل طراحی پلاگین و قالب و بسیار موارد دیگر باشد. بی شک برای یک قالب اختصاصی و یا یک افزونه منحصربه‌فرد نیاز است که کدنویسی اختصاصی انجام دهیم و حتی اگر قرار باشد از سیستم‌های مدیریت محتوا استفاده شود لازم است تا این مورد در نظر گرفته شود.

البته مخزن وردپرس و یا دیگر سیستم‌های مدیریت محتوا مملو از انواع تم‌ها و پلاگین‌ها است که گاهی می‌تواند جوابگوی نیاز یک کسب‌وکار باشد ولی گاهی همین پلاگین‌ها بنا به شرایطی نیاز به تغییر در کدها دارند که با توجه به منبع باز بودن آن، امکان تغییرات در کد‌ها برای رسیدن به نتیجه مورد نظرامکان‌پذیر است.

۵. تحویل به مشتری و آموزش کار با سیستم مدیریت وبسایت

بخش مدیریت یک وب‌سایت از اهمیت بسیاری برخوردار است. لذا شرکت‌های طراحی سایت پس از طراحی وب‌سایت اختصاصی، معمولاً آموزش‌های لازم را به مشتری برای اداره وب‌سایت می‌دهند تا وب‌سایت به نحو احسن در موتورهای جستجو ظاهر شود.

۶. پشتیبانی

طراحی و پشتیبانی وب‌سایت هیچ‌گاه از هم جدا نبوده و حتی اگر طراحی سایت با نهایت دقت انجام شده باشد لازم است تا توسط مخاطبان مدتی تست شده و از آن بازخورد گرفته شود تا شرکت طراحی سایت در جهات رفع نواقص و باگ‌ها آن اقدام کند. پیشنهاد می‌کنیم مقاله طراحی وب سایت چیست از سپنتام را از دست ندهید.

طراحی سایت در مشهد

هزینه طراحی سایت اختصاصی

هزینه طراحی یک سایت اختصاصی در مشهد نقاط دیگر ایران به فاکتورهای زیادی بستگی دارد و نمی‌توان یک مبلغ مشخص برای آن عنوان کرد. از آنجایی‌ که وبسایت اختصاصی بنا به فراخور نیاز هر کسب‌وکار طراحی و پیاده‌سازی می‌شود بنابراین هر سایتی به یک سری قالب، پلاگین و ابزار نیاز دارد که ممکن است کسب‌وکار دیگر به آن‌ها نیاز نداشته باشد. همچنین با توجه به حجم ورود کاربر به سایت و نوع طراحی اختصاصی که مورد نظر مخاطب باشد گاهی نیاز است تغییراتی توسط شرکت‌های طراحی سایت اعمال می‌شود که تمامی این‌ موارد هزینه‌های مربوط به خود را دارد و نیاز است تا در نظر گرفته شود.

چرا وب‌ سایت - سپنتام

چرا وب‌سایت؟

این یک موضوع ثابت شده است که استفاده از شبکه‌های اجتماعی به خصوص اینستاگرام دیگر به تنهایی پاسخگوی نیاز کسب‌وکارها نیست لذا یک سایت اختصاصی می‌تواند برای یک کسب‌وکار بسیار سودآور و مفید باشد چرا که یک مزیت رقابتی بین تجارت شما و رقبا ایجاد می‌کند؛ بنابراین هزینه‌ای که برای تجارت اینترنتی خود به خصوص وب‌سایت می‌پردازید نوعی سرمایه‌گذاری است که به زودی نتیجه آن را خواهید دید.

بهترین شرکت طراحی سایت اختصاصی در مشهد

با توجه به مواردی که در خصوص طراحی سایت اختصاصی عنوان شد، لازم است تا با شرکتی کار کنید که تمامی فاکتورهای لازم برای طراحی یک سایت اختصاصی را داشته باشد و بتواند یک هویت آنلاین اختصاصی و جذاب را برای کسب‌وکار شما به ارمغان بیاورد.

در این راستا سپنتام یکی از برترین شرکت‌های طراحی سایت مشهد با طراحی انواع سایت و اختصاص بهترین ایده‌ها و طرح‌ها جهت سایت‌های اختصاصی می‌کوشد سایتی اختصاصی برای کسب‌و‌کار شما طراحی کند که نسبت به رقبا پیشی بگیرید.

پس اگر شما هم حس کردید که برای عقب نماندن از رقبا به سایت نیاز دارید لازم است برای طراحی سایت اختصاصی خود به دنبال یکه شرکت متخصص طراحی سایت باشید تا با خیال راحت بتوانید کسب‌وکار خود را آنلاین کنید و درآمد خود را چندین برابر کنید.