هوشمندی کسب و کار

ساخت سایت فروشگاهی و مزایای آن

ساخت سایت فروشگاهی در سال‌های اخیر برای انواع کسب و کارها به امری ضروری تبدیل شده است. در پی توسعه و استفاده روز افزون از اینترنت، امروزه شاهد هستیم که فروشگاه‌های آنلاین سود زیادی را برای کسب و کارهای مختلف به همراه دارند. به خصوص افزایش میزان استفاده از موبایل‌های هوشمند و اینترنت در بین مردم اهمیت ساخت سایت فروشگاهی را برای انواع فعالیت‌های تجاری چندین برابر کرده است.

طراحی و ساخت سایت فروشگاهی مزایای زیادی را برای هر نوع کسب و کاری به همراه دارد. در این مقاله قصد داریم برخی از مهمترین مزایای ساخت سایت و طراحی اپلیکیشن فروشگاهی را بیان کنیم.

1 – مقرون به صرفه‌تر بودن فروش محصولات و خدمات از طریق ساخت سایت فروشگاهی

قطعا ساخت سایت فروشگاهی برای فروش محصولات بسیار کم هزینه‌تر از ایجاد یک فروشگاه فیزیکی است. امروزه بسیاری از شرکت‌های خدماتی و تولیدکنندگان محصولات مختلف به جای خرید یا اجاره مغازه‌ها و فروشگاه‌های بزرگ و صرف هزینه‌های سرسام‌آور برای ارائه محصولات خود، به طراحی اپلیکیشن فروشگاهی و ایجاد سایت‌های اینترنتی برای فروش رو آورده‌اند.

با این کار هزینه‌هایی از جمله هزینه اجاره، استهلاک مغازه، بازاریابی، هزینه‌های آب، برق، گاز و … حذف می‌گردند.

ساخت سایت فروشگاهی و مزایای آن

2 – ارائه بهتر محصولات و برند بوسیله ساخت سایت فروشگاهی

ارائه بهتر محصولات و جلب توجه مخاطبان نسبت به آن‌ها یکی از اصلی‌ترین دلایل ساخت سایت فروشگاهی است.

هر چه در طراحی اپلیکیشن فروشگاهی یا سایت اینترنتی خود بهتر عمل کنید و سایت جذاب‌تری بسازید، می‌توانید به سود بیشتری در کسب و کار خود دست پیدا کنید. حضور پررنگ و قوی در اینترنت و تبلیغات گسترده از طریق آن می‌تواند برگ برنده بسیاری از شرکت‌های کوچک و بزرگ باشد.شما می‌توانید با کمترین هزینه برای تبلیغات بیشترین بازدهی را داشته باشید در این راستا با مطالعه مقاله تبلیغات دیجیتال می‌توانید از ابزار های تبلیغات دیجیتال و نحوه استفاده از آنها آگاهی کسب کنید .

 

3 – ارائه خدمات در تمامی ساعات روز

اکثر مغازه‌ها و فروشگاه‌های کوچک و بزرگ تنها ساعات مشخصی از روز را می‌توانند به ارائه خدمات و فروش بپردازند.

اما با ساخت سایت فروشگاهی می‌توان به صورت 24 ساعته به مشتریان خدمت ارائه کرد و یا جنس فروخت.

مشتریان در هر زمانی که اراده کنند می‌توانند از سایت‌های فروشگاهی بازدید کرده و به خرید محصولات بپردازند.

ارائه اطلاعات محصولات از طریق سایت نیز از مهمترین مزایای سایت‌ها و اپلیکیشن‌های فروشگاهی به شمار می‌آید. معمولا مشتریان قبل از خرید یک محصول درباره آن تحقیق می‌کنند و به مطالعه اطلاعات و نظرات موجود در سایت‌ها می‌پردازند.

با ساخت سایت فروشگاهی می‌توان تمامی اطلاعات لازم در مورد محصولات شرکت را در اختیار آن‌ها قرار داد.

4 – تبلیغات در گستره وسیع جغرافیایی

فروشگاه‌های فیزیکی تنها برای فروش محصولات در سطح یک محله یا نهایتا یک شهر کاربرد خواهند داشت.

اما با ایجاد سایت و طراحی اپلیکیشن فروشگاهی می‌توان در سطح یک کشور و یا حتی در سطح بین‌المللی به فروش کالا پرداخت.

امروزه بسیاری از کمپانی‌های معروف برای فروش محصولات خود در سراسر دنیا از فروشگاه‌های اینترنتی استفاده می‌کنند.

5 – مقایسه قیمت محصولات مختلف

یکی از اطلاعاتی که فروشگاه‌های آنلاین در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند، قیمت محصولات است. مشتریان می‌توانند قیمت انواع محصولات را در فروشگاه‌های اینترنتی مختلف با یکدیگر مقایسه کرده و بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایند.

6 – ارائه تخفیف‌های بیشتر از طریق ساخت سایت فروشگاهی

کسب و کارهای مختلف با صرفه جویی در هزینه‌ها از طریق ساخت سایت فروشگاهی یا طراحی اپلیکیشن فروشگاهی، می‌توانند تخفیف‌های بیشتری را به مشتریان خود ارائه دهند.

قطعا ارائه تخفیف برای محصولات یکی از بهترین راه‌های ایجاد انگیزه برای خرید در مشتریان است. شرکت‌های مختلف با این کار می‌توانند حجم فروش خود را به طور قابل توجهی افزایش دهند و از رقبای خود در بازار سبقت بگیرند.

 

7– آزادی از قید و بندهای مکانی

فروشگاه‌های اینترنتی این امکان را در اختیار تولیدکنندگان و شرکت‌های خدماتی مختلف می‌دهد تا با ساخت سایت فروشگاهی بتوانند در هر مکانی کار و محصولات خود را به مشتریان عرضه کنند.

با استفاده از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های فروشگاهی می‌توان از هر مکانی کسب و کار را اداره و مدیریت کرد.

بسیاری از شرکت‌های بزرگ و برندهای معروف در قاره‌های مختلف دارای انبار کالا هستند.

اینترنت به این کسب و کارها امکان داده تا میزان موجودی و فروش خود را در تمام نقاط جهان مدیریت کنند.

8 – دسترسی آسان‌تر به مشتریان هدف

امروزه یک شرکت برای موفقیت در کار خود باید بتواند بر روی بخش خاصی از بازار تمرکز کند. به عنوان مثال برخی شرکت‌ها به تولید کالاهای عمومی که خرید آن‌ها برای اکثریت مردم امکان‌پذیر است می‌پردازند.

برخی دیگر نیز قشر مرفه جامعه را به عنوان مشتریان هدف خود در نظر گرفته و به تولید کالاهای لوکس روی می‌آورند.

استفاده از فروشگاه‌های آنلاین دسترسی به مشتریان هدف را برای شرکت‌ها آسان‌تر می‌کند. همچنین این کار بازاریابی محصولات را بسیار آسان‌تر کرده و از هزینه‌های مربوط به این بخش را تا حد قابل ملاحظه‌ای کاهش می‌دهد.

9 – افزایش سرعت پاسخگوی به مشتریان

از جمله مزایای دیگر ایجاد فروشگاه آنلاین و طراحی اپلیکیشن فروشگاهی می‌توان به سرعت بالای پاسخگویی به مشتریان اشاره کرد.

در فروشگاه‌های اینترنتی سفارش مشتریان در همان لحظه ثبت می‌گردد. اما در فروشگاه‌های سنتی ثبت سفارش کالاها معمولا به زمان مشخصی نیاز دارد.

از این رو اپلیکیشن ‌های فروشگاهی می‌توانند به صرفه‌جویی در وقت فروشندگان و مشتریان کمک کنند. این کار همچنین باعث افزایش سطح رضایت مشتریان و تبدیل شدن مشتریان جدید به مشتریان وفادار خواهد شد.

10 – تحلیل بازدیدکنندگان فروشگاه آنلاین

از جمله تفاوت‌های مهم ساخت سایت فروشگاهی با فروشگاه‌های سنتی، امکان تحلیل و بررسی مشتریان از طریق سایت است.

ابزارهای مختلفی از جمله گوگل آنالیتیکس و … وجود دارند مدیران کسب و کارها و فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانند از طریق آن‌ها به فروش بهتر دست پیدا کنند. برخی از مهمترین اطلاعاتی که در این زمینه به مدیران کمک می‌کنند عبارتند از میزان بازدید، نحوه ورود مشتریان به سایت، میزان خرید بازدیدکنندگان، جنسیت، رده سنی و … .

 

دکمه بازگشت به بالا
شماره تماس
آدرس