دیجیتال مارکتینگ

کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز و مزایای تبلیغات در گوگل

کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز یا گوگل ادز (Google Ads) یک پلتفرم ارائه شده توسط گوگل برای تبلیغات آنلاین است. گوگل که در حال حاضر بزرگترین موتور جستجوی دنیا را در اختیار دارد از طریق کمپین تبلیغات اینترنتی، خود امکان تبلیغات در یک دامنه بسیار وسیع را برای شرکت‌ها و وبسایت‌ها فراهم کرده است.
نکته بسیار جالب در مورد کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز این است که این پلتفرم تنها به شرکت‌های چندملیتی و بزرگ محدود نمی‌شود. حتی کوچکترین کسب و کارها از جمله مشاغل خانگی، نویسندگان، مشاوران، بازاریابان و خرده‌فروشان محلی نیز می‌توانند از این کمپین تبلیغاتی اینترنتی استفاده کرده و به موفقیت‌های بزرگی دست پیدا کنند. در این مقاله قصد داریم برخی از مهمترین مزایای کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز را برای شما بیان کنیم.

1- حجم بالای مشتریان از سراسر جهان

 

می‌توان گفت که مهمترین و برترین مزیت طراحی کمپین تبلیغاتی در گوگل ادوردز این است که تبلیغات شما توسط همه افراد در سراسر جهان مشاهده خواهد شد. در این کمپین تبلیغات اینترنتی شما می‌توانید مشخص کنید که تبلیغات شما در چه سطحی مشاهده شود. به عنوان مثال شما می‌توانید انتخاب کنید که تبلیغ شما در سراسر یک قاره، یک کشور خاص و یا تنها در یک منطقه مشخص قابل مشاهده باشد. این ویژگی باعث می‌شود تا همه کسب و کارها با توجه به سطح کار و توانایی خود، مشتریان هدفشان را جذب کنند. علاوه بر آن، این کار به راحتی برای شرکت‌ها و کارآفرینان قابل انجام است یعنی تنها با انتخاب مناطق بر روی نقشه و یا با استفاده از کدهای ZIP می‌توان این کار را انجام داد.

2- حجم بالای جستجو در گوگل

طبق آمار سال 2017، موتور جستجوی گوگل روزانه بیش از 3.5 میلیارد جستجو در وب انجام می‌دهد یعنی تقریبا 40.000 جستجو در ثانیه. این بدان معناست که صاحبان مشاغل به معنای واقعی می‌توانند حتی در زمان خواب نیز درآمد کسب کنند، چرا که هر کلیک بر روی تبلیغات گوگل آن‌ها منجر به هدایت مشتریان بالقوه به وبسایت‌کسب و کار آن‌ها خواهد شد. در واقع با طراحی کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز نیاز به تبلیغات رادیویی و تلوزیونی برای دستیابی به مشرتیان هدف از بین می‌رود.

3- مزایای زیاد نسبت به هزینه

مزایای کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز نسبت به هزینه‌های آن بسیار بیشتر است و برای کسب و کارها و کارآفرینان کاملا مقرون به صرفه خواهد بود. از طریق تعیین نحوه دسترسی به اطلاعات، این کمپین تبلیغات اینترنتی کار را هم برای مشتریان و هم برای تبلیغ‌کنندگان بسیار آسان کرده است.
با امکان هدف قرار دادن مخاطبان، شما می‌توانید به مشتریان فعال و واجد شرایط خود دسترسی یافته و یا حتی به دنیای کاملا جدیدی از مشتریان دست پیدا کنید.

4- قابلیت تحلیل و بررسی دقیق

 

کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز

یکی از ویژگی‌های مهم دیگر کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز قابلیت اندازه‌گیری و تحلیل آن است. برای مشاغل و کسب و کارهای امروزی بسیار ضروری است که بتوانند بازخورد تبلیغاتشان را تحلیل نمایند و بدانند که در کدام بخش از تبلیغات و بازاریابی خوب عمل کرده‌اند و در کدام بخش نتوانسته‌اند به بازخورد مورد نظرشان دست پیدا کنند. در واقع این اطلاعات می‌تواند در تعیین مسیر تبلیغاتی آینده برای شرکت‌ها بسیار مفید باشد.
کمپین تبلیغات اینترنتی گوگل حجم بالایی از این داده‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد. مهمترین داده‌هایی که تبلیغات گوگل در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد داده‌های کانورشن (داده‌های مربوط به تعداد بازدیدها و کلیک‌ها و …) است. دانستن و تحلیل این نوع داده‌ها در مورد وبسایت برای هر کسب و کاری می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

5- اثربخشی و نتیجه سریعتر نسبت به بهینه‌سازی موتور جستجو ( سئو )

همانطور که گفته شد، میزان بازدیدی که کسب و کارها از طریق گوگل می‌توانند به دست آورند بسیار بیشتر از هر نوع رسانه یا روش تبلیغاتی دیگر خواهد بود. موتور جستجوی گوگل یک فرصت طلایی در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد تا بتوانند محصول و خدمات خود را در معرض دید جستجوکنندگان قرار دهند. اما باید توجه داشت که رقابت برای دستیابی به این فرصت طلایی نیز بسیار زیاد است. به همین دلیل، بهینه‌سازی ، سئو سایت و به دست آوردن رتبه برتر در رتبه‌بندی موتور جستجوی گوگل کار دشوار و وقت‌گیری است.
اما از طریق کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز، کسب و کارها بسیار سریعتر و راحت‌تر می‌توانند به رتبه‌های اول موتور جستجوی گوگل دست پیدا کنند. در نتیجه با استفاده از ترکیب گوگل ادوردز و بهینه‌سازی سایت، کسب و کارها می‌توانند به نرخ بازگشت سرمایه (ROI) مورد نظر خود دست پیدا کنند.

6- پیشی گرفتن از تبلیغات رقبا

رقابت شرکت‌های مختلف در تبلیغات به خصوص در بیلبوردها کاملا مشهود است. حتی گاهی اوقات این رقابت‌ها به جنگ‌های تبلیغاتی تبدیل می‌شوند. اما کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز یک راه هوشمندانه‌تر برای کنار زدن رقبا در اختیار کسب و کارها قرار می‌دهد.
فرض کنید که شما در زمینه کاری خود یک رقیب قدر دارید و می‌خواهید در رقابت با آن برند پیروز شوید. با استفاده از گوگل ادوردز، شما می‌توانید استراتژی‌های مناقصه خودکار (Target Outrank) را انتخاب کنید تا پیشنهاد شما برای پیشی گرفتن از رقیبتان در یک مناقصه تنظیم شود. در واقع این ویژگی جزء یکی از مهمترین مزایای این کمپین تبلیغات اینترنتی است.

7- تحت تاثیر قرار دادن مخاطبان برای خرید

معمولا افراد مختلف زمانی که برای اولین بار وارد یک وبسایت می‌شوند به ندرت از آن خرید می‌کنند. دلیل این امر این است که اطلاعات زیادی برای محصولات مختلف در اینترنت موجود است و مشتریان قبل از خرید جستجوی زیادی را برای کالای مورد نظر خود انجام می‌دهند. به همین دلیل تاثیر بر بازدیدکنندگان برای خرید از طریق سایت یک امر بسیار مهم برای برندها به شمار می‌آید.
با استفاده از بازاریابی مجدد یا ریمارکتینگ در کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز، این فرآیند بسیار آسان‌تر و موثرتر خواهد بود. مخاطبانی که از یک سایت بازدید می‌کنند می‌توانند در دسته‌های مختلف طبقه‌بندی می‌شوند و در وبسایت‌هایی که در شبکه نمایش تبلیغات گوگل (Google Display Network) قرار دارند، توسط سایت هدف قرار داده شوند.
در این مقاله 7 مورد از مهمترین مزایای کمپین تبلیغاتی گوگل ادوردز مورد بررسی قرار داده شد. البته ویژگی‌ها و مزایای کمپین تبلیغات اینترنتی گوگل به همین هفت مورد محدود نمی‌شود. شرکت گوگل همواره سعی داشته تا امکانات جدیدی را در اختیار کسب و کارها و افراد مختلف قرار دهد تا بتوانند وضعیت شغلی خود را بهبود دهند و این کار را ادامه خواهد داد.

دکمه بازگشت به بالا
شماره تماس
آدرس