دیجیتال مارکتینگ

روش‌های تبلیغات دیجیتال

تبلیغات دیجیتال چیست؟ تبلیغات دیجیتال در دنیای امروز یکی از بخش‌های اصلی سیستم تبلیغاتی و بازاریابی انواع کسب و کارها به شمار می‌آید.

شرکت‌هایی که به دنبال گسترش بخش‌های خود و دستیابی به مشتریان جدید هستند، به هیچ عنوان نباید قدرت تبلیغات آنلاین و اینترنتی را نادیده بگیرند.

این نوع تبلیغات برای انواع کسب و کارها کاربردهای فراوان دارد. فرقی نمی‌کند که شرکت شما یک کسب و کار نوپا و کوچک باشد یا برندی پرقدرت و معروف، در هر صورت خدمات تبلیغات دیجیتال راهی سریع، آسان و مقرون به صرفه برای بازاریابی و تبلیغ محصولات و خدمات شما خواهد بود.

برای درک بهتر این موضوع به آمارهای زیر در مورد تبلیغات اینترنتی توجه کنید:

  • کسب و کارهای کوچک به طور متوسط به ازای هر 1.6 دلاری که برای ادوردز گوگل هزینه می‌کنند، 3 دلار درآمد کسب می‌نمایند.
  • 90 درصد مشتریان قبل از استفاده از خدمات و محصولات شرکت‌ها، مطالب ارائه شده در مورد آن‌ها را در سایت‌ها مطالعه می‌کنند.
  • پیش‌بینی می‌شود هزینه‌های تبلیغات دیجیتال در سراسر جهان تا سال 2021 به بیش از 375 میلیارد دلار برسد.
  • کسب و کارهای کوچک که از خدمات ادوردز گوگل استفاده می‌کنند، ماهانه بین 9000 تا 10000 دلار در بخش PPC یا (Pay-Per-Click) هزینه می‌کنند.
  • اکثر مردم نسبت به گذشته وقت بیشتری را به دیدن ویدیوهای آنلاین اختصاص می‌دهند.

با توجه به اهمیت بالای انواع تبلیغات دیجیتال در دنیای امروز، در این جا قصد داریم به توضیح برخی از مهمترین روش‌های این نوع تبلیغات بپردازیم.

1 – تبلیغات در موتورهای جستجو

یکی از متداول‌ترین روش‌های تبلیغات اینترنتی، بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) است که البته در صدر آن‌ها تبلیغات گوگل قرار دارد.

مزیت اصلی این نوع تبلیغات این است که می‌تواند موقعیت وبسایت شما را بهبود بخشد. از این رو کاربران تبلیغات شما را در نتایج جستجوی گوگل راحت‌تر پیدا می‌کنند.

این نوع تبلیغات معمولا به صورت پرداخت به ازای کلیک (PPC) انجام می‌شود. به این معنی که شما فقط برای هر کلیک بر روی تبلیغات خود باید مبلغی را پرداخت کنید.

البته روش‌های دیگری نیز برای پرداخت وجود دارد اما این روش همچنان از محبوبیت بیشتری برخوردار است.

از نظر قالب، تنها یک متن 4 خطی قابل پشتیبانی است که به روش زیر توزیع می‌شود: 25 کاراکتر در عنوان، 70 کاراکتر در متن و 35 کاراکتر نیز در URL.

2 – تبلیغات دیجیتال در شبکه‌های اجتماعی

تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی یک مورد دیگر از انواع تبلیغات دیجیتال محسوب می‌شود.

به هیچ عنوان نباید از قدرت شبکه‌های اجتماعی برای دستیابی به یک تجارت موفق چشم‌پوشی کرد.

در حقیقت، اکثر شبکه‌های اجتماعی امکان تبلیغات و بازاریابی، اعم از تبلیغات پیامی و یا انواع تبلیغات تصویری را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهند.

 اینستاگرام و آپارات برخی از مهمترین شبکه‌های اجتماعی در ایران محسوب می‌شوند که می‌توان برای تبلیغات دیجیتال از آن‌ها استفاده نمود.

علاوه بر این، بسیاری از شبکه‌های اجتماعی به شما امکان می‌دهند تا بر روی مشتریان خود هدف‌گذاری کنید.

این کار از طریق تقسیم‌بندی مشتریان برای دسترسی به گروه خاصی از آن‌ها امکان‌پذیر است. از این طریق شما می‌توانید به مشتریان هدف خود دست پیدا کنید و موفقیت بیشتری به دست آورید.

3 – تبلیغات دیجیتال در بنر ها

بنرها معروفترین شکل تبلیغات آنلاین هستند. دلیل این امر این است که بنرها اولین نوع تبلیغاتی بودند که در اینترنت مورد استفاده قرار گرفتند.

بنرها شامل تبلیغات اینترنتی با قالب‌ها، اندازه‌ها و طرح‌های مختلف در یک صفحه وب هستند. کاربران با کلیک بر روی بنرها به سایت مورد نظر هدایت می‌شوند.

البته یک مشکل در مورد تبلیغات با بنرها وجود دارد. امروزه بسیاری از کاربران دیگر توجهی به این نوع تبلیغات در سایت‌ها نمی‌کنند.

چرا که تعداد زیاد بنرها در برخی سایت‌ها برای کاربران آزاردهنده شده است. به همین دلیل، دیگر انواع تبلیغات دیجیتال از جمله خدمات تبلیغات دیجیتال ادوردز گوگل و همچنین شبکه‌های اجتماعی بیشتر توصیه می‌شوند.

4 – تبلیغات بالاپر (Pop-ups)

حتما تا به حال با این روش تبلیغات در انواع سایت‌ها مواجه شده‌اید.

متاسفانه اکثر کاربران معمولا از تبلیغات به صورت Pop-ups استقبال نمی‌کنند و صفحات آن‌ها را بلافاصله می‌بندند.

در تبلیغات بالاپر، هنگام ورود به یک سایت ناگهان صفحه دیگری از مرورگر باز شده و شما به سایت مربوطه منتقل می‌کند.

امروزه این روش تبلیغات دیجیتال دیگر طرفدار زیادی ندارد و برای کاربران آزاردهنده است.

5 – تبلیغات دیجیتال در بلاگ‌ها

منظور از تبلیغات در وبلاگ‌ها، بنر و یا تبلیغات گوگل نیست، بلکه نوعی تبلیغات غیر مستقیم است که به صورت نوشته و محتوا انجام می‌شود. این روش تبلیغات دیجیتال نسبتا جدید است و بسیاری از کسب و کارها هنوز از مزایای آن آگاه نیستند.

در واقع این روش شامل یک نوع تبلیغات مشارکتی است. برای بهره‌گیری از پتانسیل‌های این روش ابتدا باید رهبران حوزه کاری خود را بشناسید.

شما می‌توانید مقاله‌ای در مورد محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید نوشته و برای آن‌ها ارسال کنید. آن‌ها نیز در ازای دریافت یک مبلغ مشخص آن مقاله را در وبسایت خود قرار می‌دهند.

از این راه می‌توانید به بازدید زیادی دست پیدا کنید و توجه افراد بیشتری را به کسب و کار خود جلب نمایید.

6 – تبلیغات در گوشی‌های موبایل

بدون شک این روش خدمات تبلیغات دیجیتال در سال‌های اخیر رشد بسیار سریعی داشته است. دلیل این امر فراگیر شدن استفاده از تلفن‌های همراه هوشمند است.

امروزه بسیاری از شرکت‌ها سعی می‌کنند روش‌های تبلیغاتی خود را با رسانه‌های در حال رشد تطبیق دهند.

در گذشته بسیاری از تبلیغات موبایلی تنها تطبیقی ساده از تبلیغات کامپیوتری بودند. اما امروزه کسب و کارها سعی می‌کنند انواع تبلیغات دیجیتال خود را با تلفن‌های همراه تطبیق دهند.

این کار از طریق بهینه‌سازی تبلیغات و سایت‌ها برای تلفن‌های همراه انجام می‌شود.

 

7 – تبلیغات ایمیلی (E-mail marketing)

تبلیغات ایمیلی سال‌هاست که توسط کسب و کارهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قطعا شما نیز در طول روز ایمیل‌های تبلیغاتی فراوانی را دریافت می‌کنید. البته این روش نیز مانند برخی از روشهای ذکر شده دیگر مورد توجه کاربران قرار نمیگیرد.

اکثر کاربران ایمیل‌های تبلیغاتی را حذف کرده یا به پوشه Spam انتقال می‌دهند.

با این حال، تبلیغات ایمیلی همچنان یکی از استراتژی‌های اصلی برای تبلیغات دیجیتال کسب و کارها به حساب می‌آید.

نتیجه‌گیری

در این مقاله 7 مورد از اصلی‌ترین روش‌های تبلیغات دیجیتال و خدمات تبلیغات دیجیتال  مورد بررسی قرار گرفت. البته به جز موارد ذکر شده روش‌های دیگری نیز وجود دارد که کسب و کارها می‌توانند برای بهبود وضعیت خود از آن‌ها استفاده نمایند.

برخی نیز از ترکیبی از روش‌های ذکر شده استفاده کرده و سعی می‌کنند یک استراتژی تیلیغاتی موثرتر را به کار گیرند.

مساله مهم این است که قبل از شروع تبلیغات گسترده در اینترنت، به توصیه‌های ارائه شده توسط متخصصان این حوزه توجه شود.

دکمه بازگشت به بالا
شماره تماس
آدرس