راهنمای کلاس مجازی

اشتراک صفحه

اشتراک صفحه در کلاس مجازی سپنتام،  تنها برای کاربرانی که نقش اپراتور و یا ارائه دهنده را دارند، امکان پذیر است. البته همانطور که در مطلب نقش کاربران توضیح داده شد، کاربران اپراتور می‌توانند اشتراک صفحه دسکتاپ را به طور مستقیم برای سایر کاربران فعال نمایند. توجه داشته باشید، اشتراک گذاری صفحه با سیستم عامل اندروید و ios امکان پذیر نیست؛ تنها با مرورگرهای کروم، فایرفاکس، اپرا بر روی سیستم عامل‌های ویندوز، لینوکس و macos قابل استفاده است.

زمانی که بر روی گزینه اشتراک صفحه کلیک کنید، پنجره‌ای با دو سر برگ برای شما نمایش داده می‌شود. با توجه به تصویر زیر که نشان دهنده سر برگ اول است، گزینه مشخص شده را انتخاب کنید، تمام صفحه دسکتاپ شما برای سایر کاربران نمایش داده می‌شود و هر گونه فعالیتی که پس از آن بر روی سیستم خود و بر روی این صفحه انجام دهید، را مشاهده می‌کنند. بنابراین برای شروع اشتراک گذاری باید بر روی گزینه share کلیک نمایید.

 

alt=

 

اگر پس از انجام فرایند اشتراک به صفحه اصلی بازگردید، تصویر را به صورت تودرتو که به آن اکوی تصویر نیز می‌گویند، خواهید دید و در این حالت هیچ گونه مشکلی برای ارائه شما بوجود نمی‌آید. توجه داشته باشید، زمانی که به صفحه دلخواه خود به جز صفحه کلاس مجازی سپنتام بازگردید، اشتراک صفحه برای کاربران رفع خواهد شد. با کلیک بر روی تنظیمات اتاق و در سر برگ عمومی می‌توانید اکوی تصویر دسکتاپ را غیرفعال کنید.

 

سربرگ دوم نشان دهنده لیست پنجره‌های فعال است؛ اما برنامه‌هایی که در حالت minimize باشند، در این لیست قرار نمی‌گیرند. ارائه دهنده هر یک از پنجره‌های موجود در لیست را انتخاب نماید، تنها تصویر همان برنامه برای سایر کاربران به نمایش گذاشته می‌شود و دیگر فعالیت‌هایی که در محیط سیستم عامل خود انجام می‌دهید، نمایش داده نمی‌شود. به عنوان مثال اگر یک صفحه pdf را با استفاده از این روش به اشتراک گذاشته شود، کاربران فقط تصویر همان پنجره pdf را خواهند دید و با خیالی آسوده می‌توانید در سیستم خود به ادامه کار با برنامه‌های دیگر بپردازید. بنابراین زمانی که پنجره دلخواه خود را برای اشتراک گذاری انتخاب نمودید، سپس باید بر روی دکمه share کلیک نمایید تا اشتراک صفحه انتخابی شروع شود. همچنین برای متوقف کردن اشتراک گذاری کافیست بر روی آیکون اشتراک صفحه کلیک نمایید.

alt=

 

 

نکات مهم

  • برای اشتراک گذاری صفحه در کلاس مجازی سپنتام، سرعت اینترنت باید بیشتر از ۳۰۰kb/s باشد.
  • اگر می‌خواهید فایل پاورپوینت در حالت اسلاید به اشتراک بگذارید، باید حالت اشتراک تمام صفحه را انتخاب نمایید.
  • توجه داشته باشید، اشتراک صفحه بر روی گوشی تلفن همراه و تبلت غیرقابل استفاده است.
دکمه بازگشت به بالا
شماره تماس
آدرس