هوشمندی کسب و کار

قیمت طراحی سایت فروشگاهی

طراحی فروشگاه اینترنتی یکی از اصلی‌ترین عوامل در موفقیت کسب و کارهای آنلاین است. شاید شما هم قصد راه‌اندازی فروشگاه اینترنتی را داشته باشید اما از تعرفه‌های آن اطلاعی نداشته باشید. با توجه به اینکه امروزه همه‌ی دنیا با بیماری کرونا در حال مبارزه هستند و اکثر افراد خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام می‌دهند، طراحی سایت فروشگاهی برای کسب و کارها یک نیاز شناخته شده است.

بنابراین لازم است مشخص کنید که چه عنصرهایی در یک سایت برای شما اهمیت زیادی دارد. همچنین دقت داشته باشید، برای آن که هزینه یک سایت مشخص شود لازم است حتما نوع آن را بدانید. واضح و بدیهی است قیمت یک سایت فروشگاه اینترنتی با یک سایت بازی آنلاین کاملا متفاوت است. زیرا ساختار و استراتژی طراحی آن‌ها با یکدیگر کاملا متفاوت است. در این مطلب به بررسی عوامل تاثیر گذار در هزینه طراحی سایت فروشگاهی پرداخته‌ایم.

عوامل تاثیر گذاری در طراحی سایت فروشگاهی

نوع فروشگاه اینترنتی

اول از همه برای طراحی سایت فروشگاه اینترنتی لازم است، تعیین کنید که چه نوع محصولی قرار است به فروش برسد. نوع محصولات یک فروشگاه برای طراحی سایت مهم است تا بتوان با طراحی کاربری سایت کاربران را جذب و به مشتری وفادار تبدیل نمود.

تعیین نوع استانداردها

عواملی همچون: رابط کاربری، کدنویسی سرور، هماهنگی با هر نوع مرورگری، کدنویسی کاربر و …. از جمله عوامل موثر در تعیین هزینه طراحی سایت فروشگاهی است. زیرا پیاده سازی هر کدام از این عوامل در زمان طراحی سایت وقت و انرژی زیادی لازم دارد. یکی از مهمترین آنها برای طراحی سایت فروشگاهی، رابط کاربری و سرعت بارگذاری سایت است. هرچه ظاهر سایت فروشگاهی جذاب‌تر و متناسب با نوع محصولات فروشگاه باشد، کاربر برای بازدید از آن ترغیب می‌شود و همچنین اگر سرعت بارگذاری سایت نیز بالا باشد، قطعا کاربر به یک مشتری وفادار تبدیل خواهد شد.

میزان تخصص طراح

واضح و بدیهی است که دستمزد یک طراح حرفه‌ای با یک طراح مبتدی یکسان نیست. در برخی از شرکت‌ها تنها از یک طراح برای طراحی سایت استفاد نمی‌شود بلکه تیمی متخصص در زمینه طراحی سایت مشغول به طراحی هستند و قطعا دستمزد آنها نیز بیشتر از کار فردی است و سایت کاملا جذاب و متناسب با نیاز شما را ارائه می‌دهند.

بنابراین قیمت طراحی سایت فروشگاهی به کیفیت طراحی،جذاب بودن سایت، کیفیت و روش کدنویسی همچنین سئو سایت وابسته است. اول از همه ببینید که چه میزان بودجه می‌خواهید برای طراحی وب‌سایت خود سرمایه گذاری کنید. سپس با توجه به عوامل بیان شده در بالا ارزیابی کنید که چه چیزهایی برای شما در راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی مهم است و با توجه به تمامی این موارد طراحی سایت فروشگاهی خود را به متخصصین این حوزه واگذار کنید.

 

اما آیا می‌دانید یک فروشگاه اینترنتی باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

 

  • فروشگاه اینترنتی باید به گونه‌ای طراحی شود که در هر ساعت از شبانه روز آماده ارائه خدمات به مشتریان باشد.
  • یک فروشگاه اینترنتی خوب باید قابلیت بارگذاری بر روی گوشی‌های هوشمند را نیز داشته باشد.
  • فروشگاه اینترنتی نباید محدودیت مکانی داشته باشد و برای هر نقطه از دنیا بتواند کالا ارسال نماید.
  • یک فروشگاه اینترنتی خوب محدودیتی در تعداد مشتری ندارد.
  • سرعت بارگذاری خوبی دارد.
  • کاربر به راحتی می‌تواند تمامی مراحل خرید را طی کند.

بنابراین با توجه به مطالبی که بیان شد، نمی‌توان یک هزینه مشخص برای طراحی فروشگاه اینترنتی تعیین کرد. زیرا وابسته به عوامل متعددی است که شما باید تصمیم بگیرید چه نوع فروشگاهی با چه طراحی می‌خواهید داشته باشید.

دکمه بازگشت به بالا
شماره تماس
آدرس