سایت‌های شرکتی در واقع نماینده آنلاین یک شرکت و یا یک نام تجاری هستند که مشتری با آن روبه‌رو می‌شود. طراحی سایت شرکتی (Corporate Site Design) تأثیر مهمی در نشان دادن هویت آنلاین یک شرکت برای مشتری دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد طراحی سایت شرکتی مشهد بیشتر بدانید.

سایت شرکتی چیست؟

سایت‌هایی که دارای محتوای تبلیغاتی بوده و در حقیقت ویترین یک نام تجاری می‌باشند، به وب‌سایت‌های شرکتی معروف هستند. یک وب‌سایت شرکتی صرف‌نظر از یک حضور توصیفی، ابزار خوبی برای ایجاد یک فرصت تجاری خواهد بود؛ و بهترین حالت ایده آل برای برقراری ارتباط با مشتریان بالقوه و همچنین مشتریان فعلی است.

به وسیله طراحی سایت می‌توان اطلاعات مربوط به محصولات و خدمات یک شرکت را در معرض دید کاربر قرار داد همچنین می‌توان با ارتباط مستمر با یک مشتری، آن را نسبت به خدمات و محصولات جدید و همچنین کوپن‌ها تخفیف، جشنواره‌ها و… آگاه کرد. اگر یک وب‌سایت شرکتی با شبکه‌های اجتماعی همراه شود بی‌شک در موفقیت و سودآوری یک شرکت نقش بسزایی خواهد داشت.

سایت شرکتی - شبکه های اجتماعی - سپنتام

سایت شرکتی یا شبکه‌های اجتماعی

شاید اینک با این چالش مواجه شده باشید که با وجود شبکه‌های اجتماعی چه نیازی به طراحی سایت شرکتی داریم؟ البته که سؤال به جایی می‌تواند باشد. شاید برایتان جالب باشد که یکی از چالش‌های پیش روی تیم‌های بازاریابی هم تمرکز و تلاش بر روی شبکه‌های اجتماعی و یا وبسایت شرکتی است. اینکه برای کدام‌یک باید بیشتر تلاش کرد؟ کدام‌یک می‌تواند لید (مشتری راغب) بهتر و بیشتر به ما بدهد و بسیاری سؤال دیگر…

هنگام بحث بین سایت و شبکه اجتماعی، نکته‌ای که اهمیت پیدا می‌کند تولید لید است. چیزی که باید به خاطر بسپارید این است که لیدها از طریق سایت به شما و شرکت شما دست پیدا می‌کنند. نزدیک به ۹۰ درصد افراد برای یافتن مشاغل موردنیاز محلی در اطراف خود از اینترنت استفاده می‌کنند.

مزایای سایت شرکتی

اساساً مزایای سایت شرکتی آنقدر زیاد است که می‌توان چندیدن کتاب برای آن نوشت. از مزیت‌هایی که برای کسب‌وکار ما دارد تا علاقه مشتریان به استفاده از وبسایت، کمک به دیجیتال مارکتینگ، برندسازی و کمک به فروش بیشتر؛ همه این موارد در دل وبسایت اتفاق خواهد افتاد که در ادامه به برخی دیگر از مزایای سایت شرکتی خواهیم پرداخت.

دیده شدن فراتر از مرزها و محدودیت‌ها

داشتن وب‌سایت به این معنی است که کسب‌وکار شما می‌تواند از استراتژی بهینه‌سازی موتور جستجو برای افزایش حضور آنلاین خود استفاده کند. آمارها نشان می‌دهد که ۵۳.۳ درصد از کل ترافیک وب‌سایت از جستجوی ارگانیک ناشی می‌شود، بنابراین اگر مشاغل استراتژی سئو و جستجوی ارگانیک خود را دو برابر کنند، می‌توانند رشد باورنکردنی را در تلاش‌های خود برای ایجاد لید مشاهده کنند. امروزه بسیاری از شرکت‌ها در سراسر دنیا، بازاریابی را برای مخاطب آنلاین خود آغاز کرده‌اند.

دلیل این امر این خواهد بود که بازار اینترنت یک منبع رو به رشد روزانه برای انواع کسب‌وکارها است، شما به راحتی می‌توانید رقبای خود را تنها با داشتن یک وب‌سایت آنلاین شکست دهید. بااین‌حال، همچنان هستند شرکت‌هایی که دارای کسب‌وکارهای بدون وب‌سایت هستند و اگر شما یکی از این افراد هستید، قطعاً ضرر می‌کنید.

ارائه خدمات بهتر پشتیبانی

یکی دیگر از مزایای داشتن یک وب‌سایت این است که می‌تواند خدمات مربوط به پشتیبانی مشتری شما را بهبود ببخشد و درنتیجه احساس رضایت مشتری را بهبود خواهد داد. اگر وب‌سایت شما متشکل از بخش‌هایی مثل پشتیبانی مشتریان و یا تالارهای گفتگو است که کاربران بتوانند در مورد محصول شما از یکدیگر سؤال کنند و سایر کاربران به این سؤالات پاسخ دهند، این سؤالات خود می‌تواند به پیدا شدن کسب‌وکار شما توسط مشتریانی که در پی یافتن مشکل و یا مسئله‌ای، سؤالات خود را تایپ می‌کنند کمک کننده باشد.

همچنین می‌توانید مشتریان را به این منابع مستند آنلاین هدایت کنید تا خودشان مشکل را حل کنند. این موضوع می‌تواند کارها را برای مشتریان بسیار سریع‌تر کند و همچنین بخش پشتیبانی مشتری شما را کارآمدتر کند.

بخش های سایت فروشگاهی - سپنتام

بخش‌های مختلف یک سایت شرکتی

هر سایت شرکتی شامل بخش‌های مختلفی است که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

صفحه نخست

صفحه اصلی وب‌سایت شما باید مقدمه‌ای برای شرکت شما ارائه دهد و به بازدیدکنندگان اجازه دهد بلافاصله از خدمات یا محصولاتی که ارائه می‌دهید و تفاوت شما با رقبا مطلع شود. مهم‌ترین و پرتکرارترین وظایف انجام شده باید در صفحه اصلی موجود باشد.

محصولات یا خدمات

برخی از اطلاعات مربوط به محصولات یا خدمات خود را در صفحه اصلی وارد کنید، اما جزئیات مربوط به آنچه می‌خواهید دقیقاً ارائه کنید را در بخش محصولات یا خدمات به صورت جداگانه قرار دهید. اطلاعات کافی را ارائه دهید تا بازدیدکنندگان بتوانند طیف وسیعی از محصولات یا خدماتی را که ارائه می‌دهید مشاهده کنند و در صورت وجود جزئیات فراوان برای هر محصول یا خدمات، صفحات جداگانه برای هر محصول یا خدمات ایجاد کنید. بخش عمده‌ای از ایجاد و بهینه‌سازی محتوای شما باید بر اساس مشکلاتی باشد که می‌توانید برای مشتریان و مخاطبان خود حل کنید.

درباره ما

اینجا جایی است که می‌توانید جزئیات بیشتری در مورد شرکت خود، مانند اطلاعات بیشتر در مورد گروه خود، سابقه شرکت خود، بیانیه یا شعار مربوط به شرکت یا فلسفه شرکت خود را بیان کنید.

تماس با ما

تا آنجا که ممکن است راه‌های مختلفی برای تماس مشتریان با شما درج شود، ازجمله شماره تلفن و فکس، آدرس ایمیل، شبکه‌های اجتماعی، فرم تماس، آدرس فیزیکی کسب‌وکار شما و نقشه در صورت وجود حتما در صفحه تماس با ما ثبت شود.

اطلاعات سفارشی

وب‌سایت شرکت شما ممکن است شامل اطلاعات منحصربه‌فرد شرکت، صنعت یا عملکرد سایت شما باشد. برخی از مثال‌ها صفحات پشتیبانی، توسعه‌دهندگان، شرکا، فروشگاه آنلاین، گالری تصاویر یا صفحه رزرو هستند.

محتوای پویا

شما باید بخشی را در وب‌سایت خود با محتوا قرار دهید که اغلب به‌روز می‌شود تا بازدیدکنندگان (و موتورهای جستجو) را تشویق کند تا به سایت شما بازگردند. وبلاگ، صفحه اخبار، فیلم‌ها و تالار گفتمان راه‌های خوبی برای به‌روز نگه‌داشتن سایت شما هستند.

هزینه طراحی سایت - سپنتام

هزینه طراحی سایت شرکتی

برای اینکه بتوان هزینه طراحی سایت شرکتی را درست برآورد کرد باید بدانیم که دقیقاً از آن چه توقعی داریم؛ و اینکه قرار است چه تیمی آن را طراحی کند.

با فرض اینکه شما با یک گروه متخصص کار می‌کنید، هرچه فکر و فرآیند بیشتری در وب‌سایت انجام شود، محصول نهایی بهتر خواهد بود و احتمال دستیابی به اهداف شما بیشتر است. با این‌ حال، سرمایه‌گذاری زمان، انرژی و فکر بیشتر در این فرایند هزینه طراحی سایت شرکتی را افزایش می‌دهد. یک سایت خوب قطعاً ارزش سرمایه‌گذاری را دارد.

اگر وب‌سایت شما به عملکردهای پیشرفته‌تری مانند سیستم ثبت‌نام یا انجمن نیاز دارد، احتمال زیادی وجود دارد که این امر قیمت را افزایش دهد.

همچنین اگر وب‌سایت شرکتی شما نیاز به مواردی چون CRM، ERP، فروشگاه اینترنتی یا هر سیستم دیگر داشته باشد، این هزینه طراحی سایت شرکتی را افزایش خواهد داد.

البته عواملی مثل سئو، محتوا، گرافیک، UI/UX هم از دیگر فاکتورهای کلیدی مرتبط با موضوع هزینه طراحی سایت شرکتی است. پیشنهاد می‌کنیم مقاله طراحی وب سایت چیست در سپنتام را از دست ندهید.

ویژگی‌های یک سایت شرکتی استاندارد

طراحی سایت شرکتی مشهد لازم است همراه با استانداردهایی باشد تا با استفاده از این استانداردها بتوان یک کسب‌وکار موفق را اداره کرد تا بتوان هزینه‌ها را کاهش و درآمد را فزایش داد.

۱. باید برای موبایل مناسب باشد

همان‌طور که می‌دانیم، میلیاردها نفر در سراسر جهان از دستگاه‌های تلفن همراه برای دسترسی به اینترنت استفاده می‌کنند؛ بنابراین، اگر انتظار دارید وب‌سایت شما توسط این کاربران تلفن همراه بازدید شود، وب‌سایت شما باید برای موبایل مناسب باشد. به‌عبارت‌دیگر، وب‌سایت شما باید دارای طراحی ریسپانسیو باشد تا برای دستگاه‌های تلفن همراه و رومیزی بهینه شود.

طراحی سایت شخصی - سپنتامحتما بخوانید: طراحی سایت شخصی

۲. اطلاعات باید به شیوه‌ای منظم ارائه شوند

داشتن اطلاعات زیاد خوب است. با این ‌حال، برای افزایش قابلیت استفاده کلی وب‌سایت، اطلاعات موجود باید کاملاً مرتب شوند. شما باید مراقب باشید تا در هنگام طراحی سایت شرکتی مشهد، اطلاعات موجود در وب‌سایت خود را هوشمندانه تنظیم و دسته‌بندی کنید. نکته اصلی این است که وب‌سایت شما کاربرپسند باشد.

۳. بارگیری سریع وب‌سایت

اگر بارگیری وب‌سایت شما بیش از ۵ ثانیه طول بکشد، بازدیدکنندگان به سایت دیگری می‌روند. خودتان را جای کاربر بگذارید؛ شما به‌عنوان یک کاربر اینترنت امروزی، ترجیح می‌دهید وب‌سایت‌ها با سرعت برق بارگیری شوند. هنگام مرور صفحات در اینترنت به ندرت زمانی برای هدر دادن دارید؛ این امر در مورد بازدیدکنندگان شما نیز صدق می کند. اگر وب‌سایت شما هنگام بارگیری دچار مشکل شد، باید بلافاصله این مشکل را برطرف کنید.

۴. سازگاری عالی با مرورگر

یکی از مهم‌ترین نکاتی که لازم است در طراحی سایت شرکتی مشهد رعایت کنید، سازگاری آن با مرورگرهای مختلف است که غالبا تعداد بسیار زیادی از مشاغل از این نکته غافل می‌شوند. اگر چه اکثر مرورگرهای وب پیشرو تقریباً هر وب سایتی را بدون مشکل باز می‌کنند، اما ممکن است ناسازگاری‌هایی در رابط کاربری وجود داشته باشد؛ بنابراین، بهتر است قبل از راه‌اندازی رسمی، سازگاری وب‌سایت خود را با همه مرورگرهای اصلی وب بررسی کنید.

۵. رابط کاربری روان

کاربران امروزی اینترنت از هر وب‌سایتی که بازدید می‌کنند رابط کاربری ساده را می‌طلبند. رابط کاربری آسان با گزینه‌های ساده می‌تواند در این مورد واقعاً یک رویکرد هوشمند باشد. رابط کاربری باید آسان و سریع باشد. اگر می‌خواهید تجربه کاربری مناسبی ارائه دهید، همیشه بهتر است تعداد محدودی از موارد در منوها وجود داشته باشد.

۶. طراحی ساده ‌شده

طراحی کلی وب‌سایت باید ساده، واضح و مدرن باشد. صفحه اصلی را شلوغ و آشفته نکنید. در عوض، به یک صفحه اصلی ساده بسنده کنید که اطلاعات ضروری را شفاف و جذاب نمایش دهد. از یک طرح و رنگ آرامش‌بخش استفاده کنید. بهتر است از پیام‌های آزاردهنده پاپ‌آپ و پخش خودکار ویدئوها اجتناب کنید. کاربران واقعاً آن‌ها را دوست ندارند؛ و این می‌تواند آن‌ها را از سایت شما فراری دهد.

۷. باید تعاملی باشد

یک وب‌سایت موفق بازدیدکنندگان را به تعامل با آن تشویق می‌کند. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای انجام این کار استفاده از فرم‌ها است. فرم‌ها می‌توانند تعامل را افزایش دهند و مهم‌تر از همه، می‌توانند منجر به کسب‌وکارهای مربوطه شوند.

طراحی سایت در مشهد
چرا شرکت سپنتام - طراحی را انتخاب کنیم

چرا سپنتام

در این نوشتار در خصوص طراحی سایت شرکتی مشهد و موضوع مهم هزینه طراحی سایت شرکتی مطالبی را عنوان کردیم. یک سایت شرکتی از قسمت‌های مختلفی همچون صفحه اصلی، بخش تماس با ما، درباره ما و حتی بخش وبلاگ تشکیل می‌شود که طراحی و چیدمان این المان‌ها و بسیاری دیگر از موارد خود نیازمند تخصص در حوزه مربوط به خود است.

همان‌طور که عنوان شد، شرکت و تیمی که با آن کار می‌کنید از اهمیت بسیاری برخوردار خواهد بود. گروه سپنتام با داشتن متخصصان حوزه طراحی وب در تلاش است که با ادغام دانش، هنر و تجربه بهترین و موفق‌ترین سایت شرکتی را برای مجموعه کسب‌وکار شما فراهم کند، تا بتوانید کسب‌وکار و درآمد خود را چندین برابر کنید.