دیجیتال مارکتینگ

ابزارهایی برای تولید محتوای باکیفیت

ابزار تولید محتوا در انواع مختلفی در سطح اینترنت موجود است. اگر مخاطبان هدف خود را شناسایی نموده‌اید، اکنون زمان آن رسیده است که برای تولید محتوا وب سایت خود شروع به اقدام نمایید. هر بخش از فرایند تولید محتوا یونیک و منحصر به فرد اهمیت بسیار زیادی دارد، اما به یاد داشته باشید که نوشتن متن محتوا از سایر بخش‌ها مهم‌تر است. در واقع فرد نویسنده باید قدرت داستان پردازی داشته باشد، تا بتواند محتوای خوب و یونیکی بنویسد. واضح و بدیهی است که یک محتوای خوب و منحصر به فرد محتوایی است که بتواند ترافیک بالایی را به سمت وب سایت هدایت نماید و سئو وب سایت را افزایش دهید تا کاربران و یا مشتریان وب سایت افزایش یابد.

یک نویسنده محتوا باید با ابزار تولید محتوا و عوامل تاثیر گذار در کیفیت محتوا آشنا باشد تا بتواند محتوای خوب و جدیدی تولید نماید. اگر می‌خواهید وبلاگ شما هم جزء برترین وب سایت‌ها محسوب شود، باید محتواهای خود را به طور مستمر تولید و بارگذاری نمایید تا بتوانید کاربران وفادار و همیشگی پیدا کنید. اما نکته حائز اهمیت این است که گاهی اوقات نویسنده برای نوشتن مطلب جدید، ایده برای نوشتن ندارد، در این صورت با استفاده از ابزار تولید محتوا برای هر یک از انواع محتواها می توان مطالب جدید و به روزی را تولید نمود.

ابزار تولید محتوا و افزونه ‌های تولید محتوا برای وب سایت وردپرسی

جالب است بدانید، امروزه اکثر وب سایت­‌ها از سیستم مدیریت محتوا وردپرس استفاده می‌کنند. در واقع در دنیا از هر سه وب سایت یکی از آن‌ها وب سایت وردپرس است. زیرا وردپرس یکی از cms هاست ساده و بسیار پرکاربرد در دنیا شناخته شده است. با توجه به اینکه اکثر وبسایت های فارسی زبان هم وب سایت وردپرس هستند می‌خواهیم ابزار تولید محتوا و افزونه‌های تولید محتوا برای وب سایت وردپرس را برای شما بیان نماییم.

انواع ابزار تولید محتوا متنی برای سایت وردپرسی

 • ابزار Monsterinsights

Monsterinsights یکی از بهترین ابزارهای تحلیل موتور جستجو گوگل به شمار می­آید. با استفاده از این ابزار می‌توانید ترافیک سایت خود را مشاهده نمایید و تجزیه و تحلیل نمایید که مخاطبان شما از کجا و چگونه به سمت وب سایت شما هدایت شده اند. بنابراین به کمک این ابزار می‌توانید متوجه شوید که مخاطبان شما از چه راهی وب سایت شما را پیدا نموده اند.

 • افزونه Yoast seo

ابزار تولید محتوا

اگر سایت وردپرس داشته باشید، قطعا نام افزونه Yoast seo   را شنیده اید. افزونه ای پر کاربرد برای سئو وب سایت وردپرس است. به راحتی این افزونه را می‌توانید به صورت رایگان نصب و استفاده نمایید. لازم به ذکر است که نسخه تجاری این افزونه نیز در دسترس می‌باشد. مهمترین و پرکاربرد ترین بخش‌های این افزونه عبارتند از :

عنوان و متا تگ‌ها:

کلمه کلیدی که برای محتوا خود انتخاب نموده اید، را باید در متا تگ‌های صفحه اصلی و عنوان سئو استفاده نمایید.

Social media  :

با استفاده از این بخش از افزونه به راحتی می‌توانید وب سایت وردپرس خود را به شبکه‌های اجتماعی همانند فیس بوک  و توییتر متصل نمایید.

Site map :

اگر می‌خواهید ربات‌ها و خزنده‌های گوگل شما را به راحتی پیدا نمایند از این گزینه افزونه یوآست استفاده نمایید. در واقع با کمک نقشه سایت می‌توانید ساختار وب سایت وردپرس را برای خزنده‌های گوگل آشکار نمایید.

 • افزونه  Edit Flow

یکی دیگر از افزونه‌های رایگان وردپرس، افزونه Edit Flow با استفاده از این افزونه می‌توانید جدول زمانبندی برای محتوا، بررسی دیدگاه بین نویسندگان و اجازه منتشر نمودن مطالب را برای وب سایت وردپرس خود ایجاد نمایید.

 • افزونه SEMRush

افزونه  SEMRush یکی از افزونه­‌های کاربردی برای سئوکاران است. با استفاده از این افزونه می‌توانید کلمه کلید وب سایت رقبا خود را بیابید و لینک‌های غیر مفید وب سایت خود را شناسایی و مدیریت کنید. لازم به ذکر است، با استفاده از افزونه SEMRush می‌توانید عبارات کلیدی که سبب بهبود رتبه سایت شما می‌شود را پیدا کنید.

 • ابزار Ahrefs

ابزار Ahrefs به شما کمک می‌کند تا دلیل اصلی بهتر بودن رتبه سایت رقیبان خود را پیدا کنید و نسبت به بهبود رتبه سایت خود اقدام نمایید. در واقع با استفاده از این ابزار خواهید فهمید که چه کلمه کلیدی برای کدام یک از انواع محتوا مناسب است و دلیل آن چیست. همچنین یکی دیگر از مزیت‌های مهم این ابزار این است که می‌توانید آدرس‌های سیاه رتبه بندی موتور جستجو، آدرس سیاه رقیبان و کلید واژه‌های تبلیغاتی وب سایت رقبا را بیابید.

 • ابزار تولید محتوا reSmush.it

با استفاده از ابزار  reSmush.it می‌توانید حجم تصاویر را بدون کم شدن کیفیت کاهش دهید. بنابراین دیگر نگران حجم بالای تصاویری که می‌خواهید در وب سایت وردپرسی خود استفاده کنید نباشید، این ابزار به شما کمک می‌کند تا از تصاویر با حجم بالا نیز استفاده نمایید.

 • ابزار IFTTT

ابزار تولید محتوا
ابزار تولید محتوا متنی و تصویری

ابزار IFTTT یکی از بهترین و کاراترین ابزار سایت وردپرسی است. در واقع این ابزار به صاحبان وب سایت کمک می‌کند تا به راحتی با انتشار یک پست در شبکه اجتماعی در دیگر شبکه‌های اجتماعی به طور اتوماتیک منتشر می‌شود. لازم به ذکر است، این افزونه سبب کاهش سرعت وب سایت وردپرس نخواهد شد و با اکثر شبکه‌های اجتماعی سازگار است.

 • ابزار Title and nofollow for links

با استفاده از این ابزار وردپرس می‌توانید آدرس‌های خارجی وب سایت را تگ بدون پسوند در وب سایت وردپرس قرار دهید.

 • ابزار Rivive old posts

این ابزار به شما کمک می‌کند تا ترافیک مطالب قدیمی و تقریبا فراموش شده را زنده نماید. جالب است بدانید با استفاده از این ابزار می‌توانید از طریق مطالب قدیمی‌تر وب سایتتان، ترافیک وب سایت را افزایش دهید. زیرا این ابزار قادر است به طور خودکار در شبکه‌های اجتماعی مطالب قدیمی تر را منتشر نماید.

 • افزونه Akismet متخصص هرزنامه‌ها

افزونه Akismet به کسب و کارهایی که به مدتی است وارد کسب و کار آنلاین شده اند، بسیار مناسب است تا بتوانند با استفاده از آن هرزنامه‌ها را پیدا نمایند. کسب و کارهایی که در عرصه تجارت آنلاین فعالیت دارند، به دلیل افزایش تعداد فالور با خطراتی همچون هرزنامه‌ها و تبلیغات‌ها نیز رو به رو هستند.

 • پلاگین Wordfence

این افزونه به وب سایت وردپرس کمک می‌کند تا از ورود IP های مشکوک جلوگیری نماید. همچنین لازم به ذکر است، گاهی برخی از افراد قصد دارند بنا به هر دلیلی وارد پنل کاربری وب سایت شوند، با استفاده از این افزونه می‌توانید از دسترسی افراد به اطلاعات وب سایت خود جلوگیری نمایید.

 • ابزار تولید محتوا Ideaflip

با استفاده از این افزونه Ideaflip  می‌توانید ایده‌های جدیدی برای تولید محتوا بدست آورید.

 • ابزار Rank Tracker

با استفاده از ابزار Rank Tracker می‌توانید مناسب‌ترین کلمه کلیدی که کاربران جستجو می‌کنند، را پیدا نمایید. همچنین به شما کمک می‌کند تا با ذهن بازتری موضوعات جدیدی برای تولید محتوا بیابید.

انواع ابزار تولید محتوای تصویری مناسب برای سایت های وردپرس

همان طور که ابزارهای مختلفی برای تولید محتوا متنی وجود دارد، برای محتواهای تصویری نیز ابزار گوناگون دیگری موجود است. شاید شما هم این جمله را شنیده باشید، یک تصویر می‌تواند به اندازه یک محتوای ۱۰۰۰ کلمه‌ای به کاربر محتوا منتقل نماید. اما آیا معنای این جمله را می‌دانید؟ واضح و بدیهی است که تصاویر به درک موضوع و محتوا کمک شایانی می‌نماید. هرگز فراموش نکنید، زمانی تصویری در این امر موفق است که دارای کیفیت بالا و مرتبط با متن باشد. بنابراین کیفیت تصاویر استفاده شده در متن را هرگز نادیده نگیرید. در ادامه انواع محتوای تصویری و ابزارهای آن بیان شده است.

انواع محتوای تصویری

 • اینفوگرافیک

اینفوگرافیک‌ها محتواهای تصویری هستند که نکات مهم مطالب در آن خلاصه شده‌اند. در واقع این گونه محتواها برای افرادی که زمان خواندن مطالب طولانی را ندارند، بسیار مفید است و به راحتی می‌توانید با تولید محتوا اینفوگرافیک مخاطبان بیشتری را جذب نمایید.

 • نقل قول

نقل و قول‌ها یک نوعی از محتوا است که کاربران فضای مجازی علاقه بسیاری به مطالعه آن‌ها دارند. امروزه این نوع از تولید محتوا تصویری یک چالش هیجان انگیز برای تولید کنندگان محتوا است. دقت داشته باشید، شکل ظاهری این محتواها باعث افزایش کاربران خواهند شد.

 • کلاژ

امروزه از تصاویر کلاژ در شبکه‌های اجتماعی استقبال زیادی می‌شود. اما تصاویر کلاژ چیست؟ به تصاویری که از کنار هم قرار گرفتن تشکیل یک عکس جذاب را می‌دهند، کلاژ می‌گویند. از تصاویر کلاژ برای بیان نکاتی که در محتوای خود مدنظرتان است، تا کاربر به راحتی بتواند اصل موضوع را درک کند، می‌توانید استفاده نمایید.

 • تصویر پس‌زمینه

برای حساب‌های کاربری خود در شبکه‌های اجتماعی پس زمینه انتخاب نمایید. زیرا این تصاویر اولین چیزی است که کاربر با آن رو به رو می‌شود. بنابراین اهمیت و تاثیر این موضوع بر ماندن و یا رفتن کاربر را هیچ گاه فراموش نکنید.

 • گیف

یکی از جذاب‌ترین و خاص‌ترین نوع محتوای تصویری تولید گیف است. امروزه گیف‌ها توجه افراد زیادی را به خود جلب نموده‌اند. ساخت گیف و یا همان تصویر متحرک کار نسبتا دشواری است؛ اما با ابزارهایی که در ادامه بیان شده است به راحتی می‌توانید برای کسب و کار خود گیف تولید نمایید.

ابزارهایی رایگان برای ساخت اینفوگرافیک

 • ابزار تولید محتوا canva

با استفاده از ابزار Canva به راحتی می‌توانید تصاویر زیبا گرافیکی برای وب سایت خود تهیه نمایید. لازم به ذکر است، این ابزار نسخه رایگان دارد و به راحتی می‌توانید از انواع طرح، تم، آیکن و نمونه‌های گرافیکی در ان استفاده نمایید. جالب است بدانید، مهمترین ویژگی ابزار Canva این است که می‌توانید حجم عکس، طراحی لوگو و اینفوگرافیک و کلاژ را تغییر دهید.

 • ابزار PicMonkey

PicMonkey یکی دیگر از کاراترین ابزار تولید محتوا تصویری است که می‌توانید به راحتی با آن برای وبلاگ خود محتوا تصویری تولید نمایید. این ابزار هم قابلیت‌هایی همانند ابزار canva را دارا است. جالب است بدانید، به راحتی می‌توان آموزش کار با این ابزار را در وبلاگ آن مطالعه نمود تا با کاربرد هر یک از گزینه‌های موجود در آن آشنا شد.

 • ابزار Stencil یا شابلون

با استفاده از ابزار Stencil یا شابلونبه راحتی می‌توانید کیفیت محتوای تصاویر را افزایش دهید تا ارتباط قوی‌تری را با کاربران وب سایت وردپرس خود برقرار نمایید. لازم به ذکر است، این ابزار هم همانند دو ابزار قبل کاربردی مشابه دارد اما برخی از قابلیت‌های آن به صورت رایگان در دسترس نیست.

 • ابزار BeFunky

مهمترین مزیتی که ابزار BeFunky  نسبت به ابزارهای معرفی شده در بالا دارد این است که بدون نیاز به ثبت نام در سایت به راحتی می‌توانید به عنوان مهمان با آن شروع به تولید محتوای تصویری نمایید. با استفاده از ابزار BeFunky می‌توان اینفوگرافیک و کلاژ ساخت. این ابزار برای افراد تازه کار در زمینه تولید محتوا تصویری بسیار مفید و کاربردی است.

ابزار تولید محتوا از نوع اینفوگرافیک

 • ابزار تولید محتوا Venngage

با استفاده از ابزار Venngage  به راحتی می‌توان بهترین اینفوگرافیک را تولید نمود. تنها کافیست اطلاعات متنی مورد نیاز و داده‌های لازم را در اختیار آن قرار دهید. لازم به ذکر است، برخی از امکانات این ابزار را تنها می‌توانید در نسخه غیر رایگان آن استفاده نمایید.

 • ابزار Infogra.me

از ابزار Infogra.me تنها افراد حرفه ای می‌توانند استفاده نمایند. ابزار Infogra.me به شما کمک می‌کند تا بتوانید جذاب‌ترین و بهترین اینفوگرافیک‌ها را بسازید و اطلاعات نسبتا زیادی نسبت به سایر ابزارها می‌توانید در اختیارش قرار دهید. یکی از مهمترین و برجسته‌ترین قابلیت‌های این ابزار ساخت لوگو است. اما به یاد داشته باشید برای استفاده از تمامی امکانات این ابزار باید از نسخه غیر رایگان آن استفاده نمایید.

 • ابزار تولید محتوا PiktoChart

اگر شما هم تولیدکننده محتوا تصویری باشید، قطعا نام piktochart  را شنیده‌اید و از آن استفاده کرده‌اید. برای استفاده از تمامی  امکانات این ابزار کافیست نسخه رایگان آن را نصب نمایید. از این ابزار تمامی افراد فعال در زمینه تولید محتوا تصویری از مبتدی تا حرفه ای می توانند به راحتی از آن استفاده نمایند. جالب است بدانید، با استفاده از این ابزار می‌توانید برای کسب و کار خود نیز لوگو طراحی نمایید.

 • ابزار Visme

ابزار Visme یک ابزار کاربردی برای افرادی است که به تازگی در زمینه ساخت اینفوگرافیک فعالیت خود را آغاز نموده‌اند. اگر هیچ گونه اطلاعاتی از ساخت اینفوگرافیک ندارید، تنها کافیست ابزار Visme را نصب نمایید و به طور رایگان با نتیجه کاملا حرفه‌ای اینفوگرافیک خود را بسازید.

 • ابزار Easel.ly

جالب است بدانید با Easel.ly افراد زیادی توانسته‌اند، با کمک این ابزار بیش از ۴ میلیون اینفوگرافیک وارد فضای مجازی نمایند. لازم است بیان شود، این ابزار هم دارای دو نسخه رایگان و پولی است، اما توجه داشته باشید، با استفاده از نسخه رایگان آن نیز می‌توانید بهترین اینفوگرافیک را بسازید.

ابزارهای رایگان ، مخصوص ساخت نقل قول جذاب

 • ابزار Recite

Recite اولین ابزار کارا در زمینه تولید محتوا نقل و قول است. این ابزار تا به امروز موفق بوده است تمامی کاربران خود با سلیقه‌های متفاوت را راضی نگه دارد.

 • ابزار Quozio

با استفاده از ابزار Quozio می‌توان تصاویر نقل و قول‌های ساده برای فضای مجازی و وب سایت را تولید نمود. لازم به ذکر است، امکانات این ابزار نسبت به ریسایت محدودتر است.

 • ابزار Quotscover

Quotscover به شما کمک می‌کند تا حرفه‌ای ترین نقل و قول را برای شبکه‌های اجتماعی خود بسازید.

ابزارهای تخصصی تولید کلاژ

 • ابزار تولید محتوا Fotor

Fotor یک ابزار کاربردی وبا امکانات بالا برای ساخت کلاژ است. برای ساخت کلاژ با استفاده از این ابزار تنها کافیست تصاویری که می‌خواهید در این ابزار آپلود نمایید. جالب است بدانید، برترین مزیت Fotor دارا بودن اپلیکیشن علاوه بر نسخه وب سایت است. به آسانی می‌توانید اپلیکیشن آن را بر روی سیستم عامل ویندوز، اندروید و ios نصب نمایید و شروع به ساخت کلاژ کنید.

 • ابزار Photovisi

برای استفاده از ابزار Photovisi کافیست وارد آن شوید و از میان تم‌های کلاژ پیش فرض آن، تمی که با تعداد تصاویر شما مطابقت دارد را انتخاب نمایید و یک کلاژ به همراه متن و شکلک بسازید. همچنین به این نکته توجه داشته باشید، این ابزار بر روی کلاژهایی که با استفاده از نسخه رایگان آن ساخته شده اند، واترمارک خود را قرار می‌دهد.

 • ابزار Picture2file

ابزار Picture2file یکی از ابزارهای کاربردی ویرایش عکس است. با کمک این ابزار می‌توان در کمترین زمان ممکن یک کلاژ حرفه‌ای و انواع گیف را ساخت. به یاد داشته باشید، با نسخه رایگان این ابزار می‌توانید از تمامی امکانات آن استفاده نمایید.

 • ابزار Photo Collage

یکی دیگر از ابزارهای کارا در زمینه تولید کلاژ که به طور رایگان بیشتر امکانات خود را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد، Photo Collage  است. با استفاده از آن می‌توانید همانند سایر ابزارها کلاژ مورد نظر خود را بسازید.

 • ابزار Google Photos

ابزار Google Photos یکی از شناخته شده‌ترین ابزار برای ساخت کلاژ است که به طور کاملا می‌توانید از تمامی امکانات آن استفاده نمایید. به آسانی می‌توانید با استفاده از آن کلاژ خود را بسازید و در گوگل درایو ذخیره نمایید.

ابزار تولید محتوا ، تصویر برای پس‌زمینه

 • ابزار Pagemodo

تا به امروز بیش از یک میلیون نفر کاربر عضو این ابزار شده اند. زیرا این ابزار نسبت به ابزارهای طراحی کاور قدرتمند تر عمل می‌کند. ابزار Pagemodo تصاویر و تم‌های جذاب متنوعی را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد تا بتوانند بهترین تصویر پس زمینه را طراحی نمایند. برجسته‌ترین ویژگی این ابزار قابلیت بارگذاری تصویر از دستگاه‌های هوشمند است که یکی از دلایل اصلی استقبال افراد از این ابزار همین امر است. توجه نمایید برای آن که بتوانید تصاویر حرفه‌ای تری طراحی نمایید، از نسخه غیر رایگان آن استفاده کنید تا بتوانید به تمامی امکانات آن دسترسی داشته باشید.

آشنایی با ابزارهای ساخت گیف gif

 • ابزار Giphy

افراد متخصص در زمینه تولید محتوا تصویری با ابزار Giphy آشنا هستند. ابزار Giphy به دلیل آن که قالب‌های رایگان متنوعی برای ساخت گیف در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد، توانسته است از سایر ابزار تولید محتوا تصویری محبوبیت بیشتری را کسب نماید. همچنین می‌توانید با استفاده از این ابزار، یک بخش از ویدیو مورد نظر خود را به یک گیف جی آی اف تبدیل نمایید.

 • ابزار hypno

ابزار hypno یک اپلیکیشن کاربردی ساخت گیف برای سیستم عامل اندروید و ios است. به سادگی بدون نیاز به آموزش خاصی می‌توانید از ویدیو دلخواه خود گیف بسازید.

 • ابزار Imgflip

این ابزار برای افراد مبتدی و تازه کار گزینه بسیار مناسبی است. به آسانی می‌توانید از ویدیوهای ذخیره شده در گالری خود گیف تهیه نمایید.

انواع ابزارهای کاربردی برای تولید محتوا ویدیویی

محتواهای ویدویی امروزه یکی از رازهای موفقیت کسب و کارها شناخته شده است. جالب است بدانید، افراد علاقه بیشتری برای ماندن در وب سایت‌هایی که دارای محتوای ویدیویی هستند دارند. بنابراین به راحتی می‌توانید با استفاده از ابزار تولید محتوا زیر شروع به ساخت محتوا ویدیویی نمایید.

 • ابزار Animoto

معروف‌­ترین و پر طرف‌دار ترین ابزار تولید محتوا ویدیویی، ابزارAnimoto است. به آسانی می‌توانید محتوای ویدیویی خود را در این وب سایت آپلود نمایید و بر روی آن صدا بگذارید. لازم به ذکر است، این ابزار نسبت به ابزار RendrFX دارای تمپلت‌های کمتری است؛ اما به راحتی با آن می‌توانید ویدیو به سبک کلاژ بسازید.

 • ابزار Kizoa

با استفاده از ابزار Kizoa می‌توانید محتوا ویدیویی تولید و همچنین به ادیت ویدیو بپردازید. جالب است بدانید، با کمک این ابزار می‌توانید گیف‌های مختلفی را به ویدیو خود اضافه کنید.

دکمه بازگشت به بالا
شماره تماس
آدرس